Prezent dla ogrodnika – jaki wybrać? Porady i pomysły

Chcesz sprawić radość bliskiej osobie, której ogrodnictwo to wielka pasja? Wybór może być trudny, jednak nie warto się zniechęcać. Sklepy aktualnie oferują bardzo szeroką ofertę artykułów ogrodowych, które nie tylko będą niezwykle użyteczne, ale również sprawią ogrodnikowi ogromną przyjemność. Jaki zatem prezent dla ogrodnika będzie najlepszy? Aby zakup był całkowicie udany trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii opisanych poniżej.

Sprecyzuj rodzaj ogrodnika, aby ułatwić sobie zakup

Najważniejszą kwestią jest to, czy osoba obdarowana pasjonuje się ogrodem kwiatowym czy warzywnym. Może czy ma swój sad lub niewielki ogródek, który ma służyć do wypoczynku? Warto uniknąć nietrafionych prezentów i dopasować je do potrzeb, i oczekiwań ogrodnika. Ważnym czynnikiem jest też to, czy prezent będzie dla osoby starszej, która chce głównie odpoczywać w ogrodzie czy raczej dla osoby aktywnej.

Jeśli to możliwe, przyda się także dopasowanie prezentu pod styl ogrodu. Warto określić czy jest on prowadzony w stylu tradycyjnym, angielskim, francuskim, skalnym, typowo dzikim czy innym. Sprecyzowanie tej kwestii również pomoże dobrać dekoracje oraz użyteczne narzędzia.

ogrodnik

Użyteczny prezent dla ogrodnika

Wiesz, że osoba, którą chcesz obdarować najbardziej cieszy się z przydatnych rzeczy? Wybierz taki prezent, który poprawi łatwość i jakość pracy ogrodnika. Wszelkie drobne i solidnie wykonane narzędzia lub zestaw narzędzi ze skrzynką sprawdzi się idealnie. Dobrym pomysłem może być także stół do sadzenia roślin. Stół poprawia wygodę oraz umożliwia posiadanie wszelkich narzędzi i akcesoriów w jednym miejscu. Bardzo dobrze sprawdzi się także solidna konewka lub nawet ich zestaw — ogrodnik z pewnością doceni pojemniki o różnej pojemności. Oprócz tego użyteczne będzie oświetlenie w ogrodzie, które na pewno ułatwi ogrodnikowi wieczorne prace, ale także wyeksponuje piękne okazy lub oświetli dróżki. W tym przypadku należy zdecydować, czy ma to być jedynie oświetlenie ozdobne, zwykle solarne, czy typowo użyteczne oświetlające jakiś obszar.

Polecamy: https://www.domplusdom.pl/akcesoria-ogrodnicze-czego-nie-powinno-zabraknac-w-ogrodzie/

Prezent dla ogrodnika – akcesoria

Każdy, kto pracuje w ogrodzie również doceni nowe rękawice. Rękawic nigdy za wiele, ponieważ przy częstym użytkowaniu dość szybko się niszczą. Warto zatem pomyśleć o zainwestowaniu w porządnie uszyte rękawice z ozdobnym printem, które osłonią dłonie i nadgarstki. Można także skompletować cały zestaw — rękawice, kapelusz z szerokim rondem chroniący przed słońcem oraz długi fartuch z kieszenią na podręczne narzędzia. Jeśli finanse na to pozwalają, do kompletu można dokupić także wygodne kalosze. Sprawdzą się idealnie w czasie słabszych warunków pogodowych, albo bardziej skomplikowanych pracach ogrodowych w ziemi. Osoby starsze ucieszyłyby się także z nakolanników lub niewielkiego klęcznika, który ułatwi prace przy gruncie.

Bardzo przydatną rzeczą będzie także kalendarz ogrodnika. Ułatwi mu zaplanowanie prac i da spokój ducha, że nie musi polegać tylko na swojej pamięci. Często kalendarze te zawierają liczne porady i wskazówki, które będzie można zastosować w codziennej pielęgnacji ogrodu.

Profesjonalni ogrodnicy również ucieszą się z akcesoriów umożliwiających rozmnażanie roślin w odpowiednich warunkach. Takie akcesoria to stacje do ukorzeniania roślin czy kiełkownice tradycyjne i elektryczne, czy nawet mini szklarnie.

Co więcej, jeśli budżet na to pozwala warto kupić jeden solidny prezent na lata. Warto zacząć od profesjonalnych narzędzi jak sekatory, kultywatory, nożyce elektryczne czy kosiarki różnego typu.

ogrodnik prezent

Prezent do ogrodu — przyjemność i estetyka

Kiedy wiesz, że ogrodnik, któremu chcesz sprawić prezent posiada już wszystkie potrzebne narzędzia, a ciągle nie ma czasu na prawdziwy odpoczynek idealnym prezentem będzie dla niego coś, co umili mu odpoczynek. Wygodny, solidny hamak albo tekstylia zewnętrzne: koce i poduszki odporne na działanie warunków atmosferycznych, będą nie tylko wygodnym prezentem, ale także ozdobią i strefę wypoczynku. Można także zakupić specjalne skrzynie z siedziskiem, które oprócz miejsca na przechowywanie ogrodowych rzeczy będzie świetnym miejscem na odpoczynek. Świetnym pomysłem mogą okazać się typowo ozdobne rzeczy jak poidła dla ptaków, rośliny ozdobne w pięknych osłonkach i donicach, czy figurki i dekoracje ogrodowe.

Polecamy: https://www.domplusdom.pl/jak-zasadzic-i-dbac-o-las-w-sloiku/

Kiedy ogród jest dość spory można także pomyśleć o dodatkowych drzewkach lub krzewach ozdobnych, albo nawet o palenisku, które będzie alternatywą dla typowych miejsc na ogniska.

A kiedy upominek ma być drobny, ale nadal ma sprawić uśmiech na twarzy ogrodnika wtedy dobrym pomysłem może być termos na gorącą kawę czy herbatę, przenośne radio i książki o tematyce ogrodowej, dzięki którym obdarowana osoba skorzysta z uroków swojej zielonej przestrzeni, odpocznie i zainspiruje się na dalsze prace.

Redakcja domplusdom.pl