Nowoczesne mieszkanie w bloku – jak je urządzić?

Aranżacja całego mieszkania to spore wyzwanie, do którego trzeba się solidnie przygotować. Im większy metraż tym więcej pracy, ale efekt końcowy z pewnością wynagrodzi wszelkie trudy. Aby oszczędzić sobie zachodu, można również skorzystać z usług architekta wnętrz. Niemniej jednak i tak trzeba będzie przedstawić mu wstępny plan oraz inspiracje. Dowiedz się jak urządzić nowoczesne mieszkanie w bloku! Zapraszamy do artykułu!

Zobacz jeszcze: Jak urządzić małe mieszkanie – przydatne wskazówki

nowoczesne mieszkanie w bloku

Nowoczesne mieszkanie w bloku – skąd czerpać inspiracje?

Niezależnie czy zdecydujesz się na samodzielną aranżację czy skorzystasz z pomocy specjalisty – niezbędne będą Ci inspiracje. Pomogą Ci one ustalić Twoje preferencje co do stylu wnętrza w jakim chciałbyś urządzić mieszkanie. Źródła otaczają nas z każdej strony – w katalogach wnętrzarskich, gazetach, artykułach, programach telewizyjnych, na stronach internetowych sklepów o tematyce wnętrzarskiej oraz na social mediach. Doskonałym sposobem na natchnienie są również wizyta w sklepie meblowym i budowlanym, a nawet w miejscach publicznych, kawiarniach i restauracjach. Szukając inspiracji warto także przyjrzeć się mieszkaniom naszych znajomych. Być może to właśnie one trafią w nasz gust.

Jak urządzić mieszkanie w bloku – dobór barw

Kolorystyka mieszkania odgrywa bardzo ważną rolę w aranżacji wnętrza. Pierwszym fragmentem, nad którym trzeba się pochylić jest farba ścienna. To właśnie od niej zależy jakie barwy przybiorą pozostałe elementy wystroju. Przy doborze koloru ścian istotny jest metraż. Pomieszczenia mieszkań w bloku zwykle nie są zbyt wielkie. Jeżeli dodatkowo zapchamy je meblami – całkowicie stracą na wielkości. Dobrym rozwiązaniem wówczas będzie optyczne powiększenie wnętrza jasnym kolorem. Dodatkowo przestrzeń będzie sprawiała wrażenie czystej i uporządkowanej.

Jeżeli chodzi o kolorystykę pozostałych elementów mieszkania – tutaj kwestia jest dowolna. Zależy tylko i wyłącznie od Twojego gustu. Postaraj się jednak nie przesadzać z ilością kolorów. Gdy będzie ich zbyt dużo – pomieszczenie będzie wyglądało na nieuporządkowane i chaotyczne

jak urządzić mieszkanie w bloku

Nowoczesne mieszkanie w bloku – czyli jakie?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ zależy od gustu właściciela tegoż mieszkania. Jednakże w ostatnich latach można zauważyć wszechobecnie panujący trend na minimalizm. Jasne, w prosty sposób urządzone mieszkanie ma coraz więcej zwolenników. Geometryczne meble oraz stonowane kolory ścian podbite kolorowymi dodatkami są jak najbardziej na topie!

Jak urządzić mieszkanie w bloku? – umeblowanie

Realizując projekt aranżacji nowoczesnego mieszkania w bloku postaw na funkcjonalne, praktyczne rozwiązania. Wspomniany wyżej metraż mieszkania w bloku pozostawia wiele do życzenia. Doskonale więc sprawdzą się wielofunkcyjne meble, gdyż dodatkowo zyskamy na przestrzeni. Może to być na przykład łóżko z szufladami, bądź otwierane pufy, w których będziemy mogli przechowywać rzeczy. 

Jak urządzić mieszkanie w bloku? Odpowiedź już znasz!

Zobacz jeszcze: Style wnętrz – charakterystyka najpopularniejszych

Redakcja domplusdom.pl