Niestandardowe rodzaje kostek brukowych i ich wpływ na aranżację obejścia

Aranżacja oparta na kostkach brukowych wcale nie musi być nudna i przewidywalna. Wręcz przeciwnie — na rynku pojawia się sporo interesujących nowości, które zaskakują inwestorów. Przykładem są kolekcje firmy Jadar, która wprowadza na rynek szereg innowacji. Z pewnością warto im poświęcić uwagę.

Kolekcja LUX — nienaganna elegancja

Klasyczna kostka brukowa wcale nie musi być nudna, szara i bez wyrazu. Kolekcja LUX — jak sama nazwa wskazuje — stawia na rozwiązania o podwyższonym standardzie. Mowa tu o kostce, która wyróżnia się idealnym krojem, błyszczącą powierzchnią i świetnym wykończeniem. Warto dodać, że tak oryginalnie zaaranżowana kostka ma też swój wymiar praktyczny i jest jeszcze bardziej chropowata. Kostki wchodzące w skład kolekcji LUX zostały tak zaprojektowane, aby padające na nie pod określonym kątem światło słoneczne tworzyło na ich powierzchni błyszczącą mozaikę.

Kolekcja Antyk – „obijanie”w służbie aranżacji

Kolejną, ciekawą i mocno zaskakującą propozycją jest kolekcja Antyk. Jak sama nazwa wskazuje, nawiązuje ona do klasycznej aranżacji, w której poszczególne kostki są dodatkowo postarzone. Dzięki temu mają one charakterystyczną, szarą kolorystykę, która świetnie sprawdza się w połączeniu z klasycznymi, wręcz historycznymi budowlami. Kolekcja Antyk to synonim porządku, ponadczasowości, a także daleko idącej surowości. Z powodzeniem można ją wykorzystać np. w przydomowym obejściu, gdzie będzie świetnym uzupełnieniem dla nowoczesnej aranżacji domu i ogrodu. Kostki te obrabiane są na skutek procesu obijania, dzięki czemu ich powierzchnia charakteryzuje się taką, a nie inną formą wyrazu.

Kolekcja PRO — elegancka nowoczesność

W kolekcji PRO powierzchnia kostki jest dodatkowo poddana procesowi śrutowania. Dzięki temu ma ona gładki i przyciągający wzrok wygląd. Płytki najczęściej stosuje się jako element wykończenia przydomowych chodników i ogrodowych ciągów pieszych. W przypadku większych płytek można zastosować nieco szersze, bo nawet kilkucentymetrowe szczeliny. Jeśli wyłoży się je dopasowanym pod kątem kolorystycznym żwirem, uzyskany efekt będzie łączył w sobie dwa kontrasty — gładkiej płytki i nierównomiernej szczeliny (np. fugi).

Co decyduje o rodzaju kostek brukowych?

Analizując powyższe rodzaje kostki brukowej, można odnieść wrażenie, że różnią się one między sobą:

  • sposobem wykończenia,
  • gładkością,
  • rozmiarem,
  • przeznaczeniem,
  • stopniem chropowatości itd.

Dzięki modyfikacjom wprowadzanym na każdym z powyższych obszarów można uzyskać wyjątkowy i niepowtarzalny efekt dekoracyjny, obok którego nie da się przejść obojętnie.

Redakcja domplusdom.pl