Dlaczego warto wybrać dzwonek bezprzewodowy?

Dzwonek do drzwi jest kluczowym elementem w ochronie prywatności. Pozwala na podstawową formę komunikacji z osobami, które chcą mieć kontakt z mieszkańcami domu. Na rynku można spotkać wiele modeli dzwonków, wyposażonych w różne funkcje i parametry techniczne. Jednym z popularnych rozwiązań są dzwonki bezprzewodowe do furtki, które w dyskretny sposób sygnalizują nadejście gości.

Czym charakteryzuje się dzwonek bezprzewodowy dobrej jakości?

Dzwonki bez przewodów posiadają wiele zalet. Najważniejszą z nich jest możliwość umieszczenia tego urządzenia praktycznie w dowolnym miejscu, które jest w okolicy mieszkania. Jedyne ograniczenie stanowi zasięg dzwonka. Najlepsze dzwonki bezprzewodowe do furtki mogą działać nawet w promieniu 250 – 500 metrów od odbiornika. Wybierając dzwonek, warto zapoznać się również z innymi możliwościami, jakie posiada ten pożyteczny sprzęt:

• profesjonalne dzwonki mają funkcję parowania nadajnika z odbiornikiem – dzięki temu można uniknąć sytuacji, w której różne dzwonki w tej samej okolicy reagują na ten sam nadajnik i powodują zakłócenia,

• prosta instalacja – urządzenie musi być łatwe w montażu. Każdy model powinien mieć różne możliwości umieszczenia w odpowiednim miejscu – np. za pomocą haka, taśmy klejącej lub na wkręty,

• zaletą dzwonków bezprzewodowych do furtki jest także możliwość zaprogramowania tych urządzeń do obsługi wielu wejść do budynku,

• wybór sygnału i ustawienie jego głośności – jeśli dzwonek ma wiele różnych melodii lub sygnałów dźwiękowych, to można łatwiej dopasować taki, który będzie najlepiej pasował dla domowników. Z kolei regulacja głośności ma duże znaczenie dla osób, które niedosłyszą lub mają w mieszkaniu małe dzieci. 

Dobre dzwonki bezprzewodowe do furtki powinny być także odporne na trudne warunki atmosferyczne. To przede wszystkim niewrażliwość na duże zmiany temperatur, zabezpieczenie przed wilgocią, promieniami UV oraz silnym wiatrem. W przypadku tych urządzeń producenci określają tzw. stopień ochrony IP, czyli klasę szczelności. Dla dzwonków znajdujących się na zewnątrz zalecany jest poziom IP44, czyli odporność na opady śniegu i silnego deszczu.

W jakich miejscach najlepiej sprawdzają się dzwonki bezprzewodowe?

Dzwonek bezprzewodowy do furtki to urządzenie dedykowane do domów jednorodzinnych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby montować go w innych, mniej oczywistych miejscach. Równie dobrze sprawdzi się w hotelu, restauracji lub w postaci osobistego alarmu. 

Warto montować takie urządzenia w domach, które są wykończone i gotowe do zamieszkania. Eliminuje to konieczność przeprowadzania dodatkowego remontu i niepotrzebnego kucia w ścianach.

Redakcja domplusdom.pl