Rodzaje filtrów do oczyszczacza powietrza Philips

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć różne rodzaje filtrów do oczyszczaczy powietrza marki Philips. Warto zapoznać się z ich podstawowymi rodzajami oraz ich specyfiką.

Filtr wstępny

Wśród różnych rodzajów filtrów do oczyszczaczy powietrza marki Philips można wskazać przede wszystkim filtr wstępny. Głównym celem jego działania jest zatrzymywanie większości większych zanieczyszczeń, takich jak na przykład kurz, sierść zwierząt domowych, a także włosy. Dzięki niemu pozostałe filtry są chronione przed nadmiernym zużywaniem się. Filtr wstępny warto w regularny sposób czyścić, ponieważ efektywność jego działania w tym przypadku się zwiększy.

Filtr z aktywnym węglem

Kolejnym rodzajem filtrów, które są stosowane w oczyszczaczach oraz nawilżaczach powietrza, są filtry z aktywnym węglem. Tego rodzaju filtry w skuteczny sposób pochłaniają nieprzyjemne zapachy z otoczenia. Dotyczy to różnych zapachów, wśród których można także wymienić szkodliwe gazy, a także niebezpieczne dla organizmu ludzkiego lotne związki. Filtr z aktywnym węglem ma porowatą strukturę, która sprawia, że powierzchnia pochłaniania przez niego nieprzyjemnych zapachów jest dość duża. Niekorzystne substancje wpadają w filtr, gdzie są zatrzymywane i w żaden sposób nie mogą przeniknąć na zewnątrz.

Filtr NanoProtect HEPA

Filtr do oczyszczacza powietrza Philips to także filtr NanoProtect HEPA, który jest niezwykle skuteczny w działaniu. Składa się z włókien o niewielkich rozmiarach, które są dość gęsto rozłożone w różnych kierunkach. Dzięki temu możliwe jest zbieranie jak największej ilości zanieczyszczeń. Włókna tworzą specjalny arkusz, co sprawia, że zwiększa się powierzchnia wyłapująca zanieczyszczenia. Filtry HEPA mają zdolność wyłapywania nawet małych cząsteczek kurzu, do stu razy mniejszych niż tradycyjne filtry. Filtr tego rodzaju stanowi dość istotny element w każdym oczyszczaczu powietrza.

Filtr 3w1 NanoProtect HEPA

Filtr 3w1 NanoProtect HEPA to kolejny rodzaj filtra, który można znaleźć w oczyszczaczach i nawilżaczach powietrza marki Philips. Jest to zintegrowany produkt, który łączy w sobie funkcjonalność trzech różnych filtrów. Wśród nich wymienia się zarówno filtr wstępny i węglowy, jak i filtr NanoProtect HEPA. Ten rodzaj filtra nie jest stosowany we wszystkich urządzeniach, a jedynie w wybranych produktach. Filtr ma bardzo skuteczne działanie i umożliwia usuwanie nawet niewielkich cząsteczek kurzu. Jego żywotność szacowana jest nawet na trzy lata, dlatego uznaje się go za niezwykle wydajny.

Filtr obrotowy

Wśród różnych rodzajów filtrów marki Philips można także wskazać filtry obrotowe, które są przeznaczone przede wszystkim do urządzeń w stylu dwa w jednym, czyli oczyszczaczy powietrza z funkcją nawilżania. Filtr jest niezwykle skuteczny w działaniu, ale także łatwy w czyszczeniu, ponieważ wystarczy go jedynie wyjąć oraz umyć pod bieżącą wodą. Jego żywotność określana jest na jeden rok.

Filtry do nawilżaczy powietrza

W ofercie marki Philips można również znaleźć filtry przeznaczone do używania jedynie w nawilżaczach powietrza. Dzięki nim możliwe jest zatrzymywanie różnych zanieczyszczeń oraz chorobotwórczych patogenów we wnętrzu urządzenia podczas procesu nawilżania powietrza. Filtr tego rodzaju dość łatwo można utrzymywać w czystości, ponieważ wystarczy go wyjąć oraz umyć pod bieżącą wodą. Żywotność filtra będzie zależna w dużej mierze od jego modelu, jednak szacuje się, iż będzie to od trzech do sześciu miesięcy. Po tym czasie będzie należało wymienić filtr na nowy.

Redakcja domplusdom.pl