Prezenty ręcznie robione z serca – co przygotować dla drugiej połówki?

Nie tylko przyjmowanie prezentów, ale też ich dawanie jest dużą przyjemnością, a może nawet większą. Oczywiście ważne, aby prezent był udany, a to oznacza, że wywołał uśmiech na ustach osoby obdarowanej i to rzeczywiście szczery uśmiech. Jednocześnie nie trzeba wcale wydawać dużo pieniędzy, by móc podarować bliskiej osobie coś szczególnego. Pomyślcie tylko nad prezentami ręcznie robionymi, wszak pochodzą one prosto z serca.

Piękno i naturalność, czyli robimy mydło o zapachu różanym

W sklepach można znaleźć naprawdę sporo różnych rzeczy, ale czasami znalezienie czegoś szczególnego jest trudne. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie by to coś przygotować samodzielnie. Naszym zdaniem warto zrobić mydło o różanym zapachu, w końcu róże są symbolem miłości, ale też pasji. na samym początku należy przygotować określone składniki. W tym przypadku jest to oliwa z oliwek (potrzebujemy 1 litr). Do tego niezbędna jest też woda destylowana, którą bez problemu kupicie w supermarkecie. Teraz czas zakupić wodorotlenek sodu. Tutaj ważny jest przelicznik. Otóż z 1 kg uzyskacie 10 kg mydła. Przypominamy też o bezpieczeństwie, bo wodorotlenek sodu jest substancją niebezpieczną. Dlatego też nigdy nie przygotowujcie mydła jeżeli w domu są dzieci czy zwierzęta. Przydają się jeszcze termometry i waga kuchenna, a także słoiki i drewniana łyżka. Mydło będziemy gotować w dużym garnku. Można wybrać ten stalowy czy emaliowany, natomiast nie należy używać aluminium czy teflonu , gdyż z tymi materiałami wodorotlenek reaguje. Nie zapomnijcie o foremkach, okularach ochronnych i płatkach róż. Czas najwyższy przejść do przygotowania takiego mydła. Na początek polecamy zrobienie prostego, a wręcz banalnego mydła oliwkowego. Rozgrzewamy 750 ml oliwy z oliwek, następnie wsypujemy około 100 gram wodorotlenku sodu do 300 ml wody destylowanej. Gdy już obie substancje macie gotowe, trzeba poczekać aż przestygną. Teraz łączymy je ze sobą i mieszamy do czasu aż masa będzie przypominać budyń. Wtedy też na dnie foremek umieszczamy płatki róż, zaś do mieszanki dodajemy odrobię wody różanej i zalewamy foremki masą. Wystarczy tylko pozostawić je na dwa dni w ciepłym miejscu, ale nie w pomieszczeniu, gdzie śpisz. Mydło potem należy jeszcze wysuszyć przez okres 3 tygodni, owijając je w gazetę i gotowe. Jest rzeczywiście łatwe w przygotowaniu, jednak trzeba poczekać kilka tygodni aż będzie nadawać się do użycia.

Łatwa w wykonaniu i maksymalnie stylowa, czyli robimy drewnianą ramkę

Na zdjęciach zatrzymujemy wyjątkowe chwile, by potem móc wspominać i wzruszać się na myśl o ważnych dla nas momentach. Jednak poza samym zdjęciem ważne jest także miejsce, gdzie je przechowujemy. Warto więc przygotować ramki, ale też nie byle jakie, lecz maksymalnie stylowe, wszak wykonane z drewna. A nie od dziś wiadomo, że to właśnie drewno jest materiałem ponadczasowym, który symbolizuje też trwałość. Na pewno przydadzą się drewniane listewki, które łączymy ze sobą. Warto tutaj użyć kleju do drewna. Gdy klej już się zwiąże, to należy całość dokładnie wyszlifować, ale możecie też użyć papieru ściernego. Teraz wystarczy już tylko wybrać odpowiedni kolor farby rzecz jasna do drewna i pomalować całość, ale możecie dodatkowo użyć też lakieru, który będzie zabezpieczał powierzchnię. Oczywiście nie musicie wcale malować ramki, bo także ta w surowym kolorze pięknie się prezentuje, tym bardziej, że widoczne na jej powierzchni są słoje i sęki, tworzące unikalny rysunek drewna. Jeżeli cenicie naturalny kolor, to zabezpieczcie ramkę tylko bezbarwnym lakierem. Pozostaje już tylko wykończenie całości, czyli z tyłu należy umieścić sklejkę zaś z przodu pleksi, albo też szkło.

Mały remont też się przyda

Czasami zamiast kupować prezent można rzecz jasna zrobić niespodziankę dla drugiej osoby i podarować jej coś szczególnego. W tym przypadku będzie to remont mebli. Przyda się okleina w wybranym kolorze, najlepiej samoprzylepna, a także klej do drewna np. płyt MDF, którym naprawicie wszystkie uszkodzenia czy dokleicie elementy. Pozostaje już tylko wymiana uchwytów na takie w wersji glamour i już efekt przerośnie Wasze oczekiwania.

Mała i piękna dekoracja, czyli wyszywamy serce

Jeżeli macie nieco talentu, albo też chęci do nauki, to koniecznie przygotujcie dla drugiej półki coś romantycznego, czyli warto wyszyć dla niej serce. Ale możecie także wydziergać szal czy skarpetki i umieścić na nich mały słodki element przedstawiający serce. W końcu nie od dziś wiadomo, że to ponadczasowy symbol miłości.

Koniecznie skorzystajcie z naszych rad. Gwarantujemy, że każda nasza propozycja przypadanie Waszej drugiej połówce do gustu.

Redakcja domplusdom.pl