Podzespoły do dźwigów osobowych i towarowych – must have komfortu użytkowania budynków wielopiętrowych

Dźwigi osobowe i towarowe nie są urządzeniami niezawodnymi. Jako sprzęt o skomplikowanej konstrukcji i wyposażony w elektronikę czasami ulegają awariom. Stanowią one konsekwencję długotrwałego użytkowania wind, ale zdarzają się również w przypadku urządzeń nowszych. Stąd tak ważny jest dostęp do części zamiennych i komponentów, dzięki którym awaria zostanie szybko usunięta, a komunikacja pomiędzy piętrami w budynkach wielokondygnacyjnych będzie się odbywała bez długich przestojów.

Gdzie można zaopatrzyć się w wysokiej jakości komponenty do dźwigów osobowych i towarowych?

Naprzeciw potrzebom właścicieli domów wielopiętrowych, a także zarządców biurowców, centrów handlowych czy innych nieruchomości, wychodzą firmy prowadzące sprzedaż i dystrybucję części zamiennych oraz podzespołów do wind osobowych i towarowych. Od prawie dwóch dekad do najbardziej liczących się spółek w branży urządzeń dźwigowych należy firma Lift Service Komponenty, w której udziały posiada Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych Lift Service S.A. W jej ofercie, z którą można się zapoznać na stronie https://www.komponentylift.pl/, znajdują się wysokiej jakości części zamienne do dźwigów osobowych i towarowych. Podzespoły składające się na asortyment firmy to wyroby zarówno marek rodzimych, jak i zagranicznych producentów o utrwalonej renomie. Komponenty oferowane przez lubelską spółkę są kompatybilne zarówno z różnymi typami dźwigów produkowanych przez nią pod marką własną, jak i urządzeniami innych czołowych producentów obecnych na rynku polskim.

Części zamienne do wind osobowych – gwarancja ciągłości ruchu w budynkach wielokondygnacyjnych

Aby zapewnić mieszkańcom i użytkownikom budynków wielopiętrowych ciągłość ruchu pomiędzy kondygnacjami, niezbędna jest współpraca z serwisantami wind osobowych oraz dostęp do najwyższej jakości komponentów. Przydają się one do zapewnienia komfortu użytkownikom dźwigów elektrycznych, hydraulicznych wind osobowych (w budynkach o małym natężeniu ruchu, w których nie ma możliwości zamontowania klasycznego szybu) oraz korzystającym z platform dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami. Na potrzeby techników konserwujących, remontujących i naprawiających sprzęt dostarczane są zarówno elementy konstrukcyjne, jak i niezbędne urządzenia elektroniczne, hydrauliczne oraz mechaniczne. Wśród najpopularniejszych części podlegających wymianie znajdują się akcesoria drzwiowe, poręcze oraz kasety wezwań (umieszczone zarówno wewnątrz kabiny i decydujące o bezpieczeństwie jej użytkowników, jak i zaopatrzone w wyświetlacz oraz montowane na poziomie kondygnacji). Wymianie często podlegają również elementy oświetleniowe.

Podzespoły do dźwigów towarowych – zadbaj o sprawne działanie lokali gastronomicznych (i nie tylko)

Szybka obsługa klientów i funkcjonowanie restauracji, w których kuchnia znajduje się na innym poziomie niż sala dla gości, wymagają sprawnego działania małych wind gastronomicznych. Dźwigi towarowe przydatne są również w innych miejscach użyteczności publicznej, na przykład hotelach czy dużych bibliotekach. Tego rodzaju sprzęt jest niezwykle zróżnicowany, począwszy od gabarytów kabiny, wielkości udźwigu i prędkości przemieszczania się windy, aż po konstrukcję drzwi (jednoskrzydłową, dwuskrzydłową bądź gilotynową). Niezależnie od rodzaju dźwigu w każdym z nich awarii bądź zużyciu mogą ulec demontowalne półki w kabinie, drzwi przystankowe i drzwi do maszynowni, a także przeciwwaga czyli stalowa rama konstrukcyjna. Częściami awaryjnymi bywają też elementy napędu: koła cierne i łańcuchowe, reduktor, silnik oraz hamulec elektromagnetyczny.

Materiał zewnętrzny

Redakcja domplusdom.pl