Osłony regałów magazynowych – jakie wybrać?

Magazyn to miejsce, gdzie trzeba w sposób szczególny zadbać o bezpieczeństwo. Potrzebne są tu pewne akcesoria, elementy, które pozwolą na skuteczną ochronę. Do najważniejszych zabezpieczeń można zaliczyć osłony regałów, słupki ochronne, różnego typu bariery oraz odbojnice do słupa regału. Takie elementy chronią zarówno pracowników, wyposażenie, jak i maszyny przed uszkodzeniem.

Osłony regałów magazynowych – do czego służą?

Osłony stosuje się przede wszystkim po to, żeby zminimalizować uszkodzenia w magazynach. Osłony chronią regały półkowe przed uderzeniem, zniszczeniem. Jak wiadomo, w halach bardzo często używa się różnych pojazdów typu wózki widłowe, które mogą czasem uderzyć w regał, zahaczyć o regał, tak, więc dla zabezpieczenia tych elementów magazynu stosuje się osłony oraz słupki ochronne. Osłony pełnią również ważną rolę w komunikacji na terenie hali magazynowej. Dzięki nim logistyka prawidłowo działa i jest uporządkowana. To pozwala na sprawne poruszanie się wszystkich pojazdów i samych pracowników.

Odbojnica do słupa regału – jej funkcję

Ich najważniejszym zadaniem jest ochrona mienia przed zniszczeniem. Trzeba jednak zaznaczyć, że często te akcesoria chronią pracowników przed uszczerbkiem na zdrowiu. Można tutaj wyróżnić takie odbojnice jak: odbojnice czołowe słupa regału, odbojnice narożne regału, odbojnice ramy regału, odbojnice okalające, odbojnice typu U. Każde z tych zabezpieczeń jest ważnym elementem w halach, magazynach, a także w sklepach. Warto pamiętać o tym, że tylko prawidłowo zakotwiczona lub założona odbojnica będzie spełniała swoją funkcję.

Rodzaje osłon regałów

Przede wszystkim rodzaje osłon regałów wyróżnia się ze względu na to, gdzie są one montowane. Możemy tutaj wymienić takie osłony jak: osłony słupów, osłony ram, osłony narożne, specjalne osłony dedykowane konkretnym regałom (np. regałom wjezdnym). To, jaki rodzaj osłon wybierzemy do danego magazynu, zależy głównie od jego wielkości, strukturze, logistyce. Nie wszystkie osłony będą wszędzie przydatne, dlatego warto zapoznać się dokładnie z ich zastosowaniem.

Materiały, z jakich wykonane są osłony regałów

Przy wyborze odpowiednich elementów ochronnych warto kierować się tym, z czego są one zrobione. Na rynku dostępne są osłony i słupki ochronne z tworzyw sztucznych, stalowe oraz stalowe z wypełnieniem drewnianym. To głównie od klienta zależy, jakie zakupi. Bardzo często producenci wykonują indywidualne zamówienia, dostosowane do konkretnych potrzeb nabywcy.

Redakcja domplusdom.pl