Jaki blender kielichowy wybrać?

Wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania swojej kuchni bez blendera kielichowego. To bardzo przydatne urządzenie, które znajdzie zastosowanie na co dzień. Z pewnością warto znaleźć dla niego miejsce w szafce kuchennej. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Gdzie znaleźć najlepszy blender kielichowy?

Czym różni się blender kielichowy od ręcznego?

Blender kielichowy składa się z podstawy, w której znajduje się mocny silnik. Do niej przyczepia się kielich wyposażony w ostre ostrza oraz pokrywę, która uchroni zawartość przed rozchlapaniem po całej kuchni.

Blender ręczny z kolei, jak sama nazwa wskazuje, nie posiada podstawy, ale rączkę, którą trzyma się w dłoni podczas korzystania z niego. Końcówki blenderów ręcznych bywają różne w zależności od modelu urządzenia i mogą służyć nie tylko szatkowaniu, ale również na przykład ubijaniu białek.

blender kielichowy

Wady i zalety blendera kielichowego

Wiele osób przy zakupie blendera zastanawia się, czy wybór urządzenia kielichowego to dobra decyzja. Dodatkowo, dochodzi kwestia tego, jaki blender kielichowy wybrać, by cieszyć się solidnym i trwałym urządzeniem. Prawda jest taka, że sytuacją optymalną byłoby posiadanie obu rodzajów blenderów, jednak nie każdy dysponuje taką ilością wolnego miejsca w kuchni oraz finansami pozwalającymi na zakup wielu urządzeń.

Blender kielichowy zazwyczaj posiada większą moc i można bez żadnego problemu kruszyć nim na przykład lód. Silnik małego blendera ręcznego mógłby zwyczajnie nie wytrzymać takiego obciążenia.

Jeśli chodzi o wady, to nawet najlepszy blender kielichowy zajmuje sporo miejsca w kuchni i dla osób, które dysponują niewielkim pomieszczeniem, może być to jednak problematyczne. Do tego dochodzi kwestia ceny – blendery ręczne zazwyczaj są sporo tańsze. Niezależnie od tego, jaki blender kielichowy się wybierze, to przy wyborze wysokiej klasy urządzenia trzeba się przygotować na wydatek rzę du nawet kilkuset złotych.

Jaki blender kielichowy – funkcje

Najważniejszym parametrem każdego blendera jest jego moc. Im jest ona wyższa, tym lepiej i szybciej będzie on sobie radził z mieleniem i rozdrabnianiem nawet twardych produktów. Najmocniejsze urządzenia bez żadnego problemu zmielą lód, pestki czy ziarna. Przy wyjątkowo twardych i opornych produktach warto zastosować tryb pracy pulsacyjnej, jeśli blender takowy posiada. Wtedy zawartość kielicha rozdrabniana jest stopniowo i nie stanowi zagrożenia dla silnika urządzenia.

Trzeba też zwrócić uwagę na pojemność dzbanka. Im jest on większy, tym więcej jedzenia można przygotować podczas jednokrotnego korzystania z urządzenia. Kielichy blenderów zazwyczaj mają pojemność około półtora litra – jednak w sklepie znaleźć można zarówno mniejsze, jak i większe urządzenia.

Waga i rozmiar blendera także mają znaczenie. Jest to sprzęt często przesuwany z miejsca na miejsce, dobrze więc, gdyby nie był zbyt ciężki. Rozmiar będzie miał znaczenie, jeśli urządzenie ma być przechowywane na blacie kuchennym – zbyt duży blender zajmie niepotrzebnie przestrzeń.

wybór blendera

Co można przygotować z pomocą blendera kielichowego?

Mając pod ręką blender kielichowy, można przygotować mnóstwo przepysznych i zdrowych posiłków. Przykładowo – aromatyczne i gładkie zupy-kremy można zblendować dosłownie w kilka minut, otrzymując zdrowe i pożywne danie. Blender kielichowy doskonale nada się również do przyrządzania koktajli. Ulubione owoce wystarczy zmiksować z odrobiną mleka i lodu, by uzyskać chłodny, orzeźwiający napój, idealny na gorące dni.

Najlepszy blender kielichowy o dużej mocy pozwoli zmielić nasiona bądź pestki owoców, które mogą stanowić pyszny i zdrowy dodatek do jogurtów i deserów.

Podsumowując, osoby zastanawiające się, jaki blender kielichowy wybrać, powinny zdecydować się na urządzenie z wyższej półki. Zazwyczaj będzie miało ono wysoką moc, która poradzi sobie z każdym zadaniem. Tańsze urządzenia o słabych silnikach narażone są często na uszkodzenia i awarie przy mieleniu zbyt twardych produktów.

Redakcja domplusdom.pl