Ciśnieniowe oczyszczanie kanalizacji – na czym polega?

Codzienne korzystanie z instalacji sanitarnych skutkuje osadzaniem się w nich nieczystości. Wraz z upływem czasu dochodzi przez to do zmniejszenia się przekroju rury oraz tworzenia blokad. Zatory są bardzo uciążliwym problemem dla użytkowników, jak i konserwatorów instalacji. Regularne udrażnianie rur jest niezbędnym zabiegiem, a jego najskuteczniejszą metodą jest oczyszczanie ich przy użyciu wysokiego ciśnienia.

Metoda ciśnieniowa udrażniania rur- czym się charakteryzuje?

Ciśnieniowa technika udrażniania rur polega na zastosowaniu wody pod ciśnieniem. Aby wykonać czyszczenie kanalizacji, niezbędne jest do tego sięgnięcie po profesjonalne urządzenia ciśnieniowe. Za pomocą silnego strumienia wody są one w stanie wyeliminować wszystkie zanieczyszczenia. Przydają się zarówno w przypadku zlokalizowanego zatoru, jak i do profilaktycznego udrażniania rur.

Na czym polega mechaniczne ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji?

Ciśnieniowe urządzenie do czyszczenia kanalizacji pozwala na szybkie i wydajne pozbycie się zatoru. Warto z niego skorzystać, zwłaszcza jeśli zator znajduje się dosyć daleko od korka rewizyjnego, a więc jego ręcznie usunięcie okazuje się niemożliwe. Dzięki wodzie pod ciśnieniem można dotrzeć nawet w wyjątkowo trudno dostępne miejsca. Końcówka takich sprzętów może obracać się z dużą prędkością, co pozwala na szybkie odblokowanie przepływu ścieków. Co ciekawe wysokiej jakości urządzenie jest w stanie pozbyć się zatoru znajdującego się nawet 4-5 metrów od rewizora. Ciśnieniowe urządzenie do czyszczenia kanalizacji sprawdzą się do udrażniania między innymi: ujścia zlewu kuchennego, toalety, odpływu umywalki, kratki pod wanną.

Jakie zalety ma ciśnieniowe czyszczenie rur?

Ciśnieniowe czyszczenie rur jest wydajne, szybkie i niezwykle skuteczne. Co ważne, możliwe jest użycie tej metody do udrażniania długich odcinków odpływu kanalizacyjnego. Technika daje zamierzone efekty nawet w przypadku bardzo dużych i problematycznych zatorów jak np. zalegający papier toaletowy. Ponadto profesjonalne urządzenia ciśnieniowe pozbywają się wszelkich osadów i zabrudzeń.

Kiedy wykonać udrażnianie rur?

Osadzające się w przewodach zanieczyszczenia należy usuwać regularnie. Zalegający brud przyczynia się do zmniejszenia średnicy otworu, a tym samym zatkania rury. To natomiast prowadzi do kolejnych problemów, takich jak wadliwe działanie instalacji czy zalanie budynku. Udrażnianie rur warto przeprowadzać prewencyjnie, jak i zawsze w przypadku zaobserwowania zatoru. Jeśli chodzi o miejsca publiczne czy lokale usługowe, najlepiej przeprowadzać zabieg profilaktycznego oczyszczania rur co kilka miesięcy. W przypadku domów jednorodzinnym wystarczy oczyszczać rury co ok. 2-3 lata.

Redakcja domplusdom.pl