Za wysokie rachunki po sezonie grzewczym? Postaw na hybrydowe grzejniki elektryczne!

Sezon grzewczy powoli dobiega końca. Rachunki jednak nie napawają optymizmem, bo przy wciąż rosnącej inflacji i kolejnych podwyżkach za media, domowe budżety przestają być bezpieczną ostoją rodziny. Co zrobić, aby w następnym sezonie grzewczym nieco zaoszczędzić, ale bez strat na komforcie tak ważnym dla całej rodziny? Z pomocą przychodzą hybrydowe grzejniki elektryczne. 

Hybrydowe grzejniki elektryczne – sposób działania

W hybrydowych grzejnikach elektrycznych, które można znaleźć na stronie https://econovli.pl/, zastosowane zostały dwa moduły grzewcze. Jeden z nich działa na zasadzie klasycznego ogrzewania konwekcyjnego. Jego zadaniem jest szybkie nagrzanie czołowej płyty grzejnika do odpowiedniej temperatury. Gdy do tego dojdzie, do pracy włącza się moduł, który działa dokładnie tak samo, jak promiennik podczerwieni. 

Zadaniem tego drugiego jest równomierne rozprowadzanie temperatury po pomieszczeniach. Można na to liczyć przez stosunkowo długi czas. W tym momencie grzejnik nie korzysta już z maksymalnej mocy, nie potrzebuje do pracy tyle energii elektrycznej, co standardowe rozwiązania grzewcze. Jest zatem oszczędniej i wygodniej, ale bez utraty tak ważnego komfortu cieplnego odczuwanego przez domowników. 

Oszczędności, o które warto zadbać

Mimo tego, że hybrydowe grzejniki elektryczne pracują z wykorzystaniem prądu, to jednak działają niczym inteligentne rozwiązania. W pierwszej kolejności bowiem liczy się korzystanie z energii elektrycznej, ale nie z maksymalną mocą. Jedynie taką, która jest niezbędna, by uzyskać pożądane efekty i komfortowe warunki w domowych wnętrzach. 

Dodatkowo wśród modeli hybrydowych grzejników można znaleźć praktyczne rozwiązania, w tym czujniki otwartego okna oraz nieobecności domowników. Oznacza to, że grzejnik automatycznie obniża temperaturę w danym pomieszczeniu i przestaje dogrzewać te przestrzenie, w których wykryte zostaje otwarte okno bądź zarejestrowana nieobecność użytkownika. Gdy zaś okno zostanie zamknięte lub ponownie domownik pojawi się w pomieszczeniu, grzejnik znów rozprowadza pożądane ciepło, jednocześnie szybko się nagrzewając. 

Intuicyjne w obsłudze i estetyczne

Niepodważalnym atutem grzejników hybrydowych jest również ich intuicyjna obsługa. Poradzą sobie z nią wszyscy domownicy, nawet starsze osoby. Ponadto można wybrać model, który oferuje programowanie temperatury np. na cały tydzień z góry. Precyzyjnie dopasowane ustawienia przynoszą nie tylko oszczędności, ale i dokładnie takie warunki w poszczególnych pomieszczeniach, na jakie liczą domownicy. 

Jeszcze jeden atut to estetyka, która dla domowników pozostaje równie ważna. Nowoczesne grzejniki są eleganckie, w niczym nie przypominają dawnych konstrukcji, które chętnie zasłaniano, byleby nie „straszyły”. 

Mimo korzystania z drogich i ograniczonych zasobów źródeł prądu, jesteśmy w stanie zaoszczędzić. Wystarczy postawić na nowoczesne rozwiązania, w tym grzejniki, by następny sezon grzewczy nie wiązał się z nadmiernymi kosztami. 

Redakcja domplusdom.pl