Wybór mebli łazienkowych. O czym warto pamiętać?

Podczas aranżacji wnętrz zwraca się uwagę przede wszystkim na takie kwestie jak meble do pokoju gościnnego czy kuchni. To jednak jeszcze nie wszystko; oprócz tego ważne są również meble łazienkowe. O czym warto pamiętać podczas wyboru wyposażenia do łazienki? Nie wskażemy Ci, jakie konkretnie meble masz kupić, ale liczymy, że udzielone przez nas wskazówki okażą się dla Ciebie przydatne.

Meble łazienkowe — na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

Jeszcze przed przystąpieniem do zakupu mebli łazienkowych warto pamiętać, że istotne są między innymi następujące kwestie:

  • jakość materiałów,
  • wielkość łazienki,

Jakość materiałów

Jeśli chodzi o materiały, z których wykonuje się meble łazienkowe, masz w tym zakresie szerokie możliwości. Wyposażenie do łazienek wykonuje się zazwyczaj z takich rodzajów materiałów jak:

  • wyroby drewnopodobne — charakteryzują się one dobrą odpornością na wilgoć oraz niskie i wysokie temperatury, a jednocześnie są stosunkowo niedrogie,
  • metal — z tego surowca wykonuje się głównie niewielkie elementy, w tym przede wszystkim zawiasy oraz uchwyty. Szczególnie ważne jest, by elementy metalowe zostały zabezpieczone przed korodowaniem — antykorozyjność jest ważniejsza niż walory wizualne,
  • marmur — surowiec ten dobrze sprawdzi się w przypadku wanny. Wynika to z kilku przyczyn. Przede wszystkim, wyroby marmurowe są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne. To jeszcze nie wszystko — wanna marmurowa dobrze prezentuje się we wnętrzach klasycznych oraz nowoczesnych. Last but not least, powierzchnię marmurową dobrze czyści się z różnego rodzaju zabrudzeń.

Wielkość łazienki

Powierzchnia łazienki jest kolejnym aspektem, który koniecznie należy wziąć pod uwagę. To właśnie od wielkości pomieszczenia zależy wybór konkretnych rodzajów mebli. Przykładowo, w przypadku małych pomieszczeń zdecydowanie lepiej sprawdzą się takie rozwiązania jak na przykład: niewielka wanna narożna, szafka wisząca czy półka z lustrem. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo miejsca, co jest kluczowe w przypadku małych pomieszczeń.

Znacznie większą swobodę mamy w przypadku dużej łazienki. W tym przypadku możemy pozwolić sobie na większe wanny czy szafki wolnostojące.

Meble łazienkowe. Podsumowanie

Powyższe rady są cenne, jeżeli zamierzasz kupić meble do łazienki. Są to ważne porady, ale oprócz tego trzeba pamiętać także o… wyborze sprzedawcy. Konieczne jest, by był to renomowany sklep z dobrymi opiniami ze strony dotychczasowych klientów oraz konkurencyjnymi cenami. Do podmiotów tego typu należy sklep meblowy AKORD.

Redakcja domplusdom.pl