Szafa narożna z lustrem w loftowej aranżacji – sprawdź!

Meble na wymiar to idealne rozwiązanie do nowoczesnych loftów. Zewnętrzne i wewnętrzne szafy narożne z lustrem znajdą w takich wnętrzach swe miejsce. Jakie role odgrywają te meble i do których konkretnie stref pasują?

Szafa narożna zewnętrzna – wydziel przestrzenie

Aranżacja industrialnych wnętrz zwykle pozbawiona jest niepotrzebnych podziałów. Brakuje tam ścian działowych odgradzających sypialnię od salonu albo kuchnię od pokoju dziennego. Rolę tę odgrywają natomiast meble na wymiar. Przykładowo, szafa narożna w kształcie litery L, znakomicie separuje korytarz od strefy salonowej. W ten sposób dwa skrzydła pełnią też osobne funkcje:

  • skierowane frontem na przedpokój – to przestrzeń do przechowania garderoby wierzchniej lub innych akcesoriów (odkurzacz, deska do prasowania),
  • otwarte na salon – stanowi miejsce na domowy sprzęt RTV, biblioteczkę lub ekspozycję ciekawych ozdób.

Część korytarzowa może zostać wyposażona w pokaźne lustro. Nie tylko przyda się ono przy wychodzeniu z domu, lecz także doświetli tę strefę.

Jeżeli lokum jest zaaranżowane w postindustrialnej kamienicy, sufity są dość wysokie. Wówczas nadbudówka na szafie pozwala znakomicie zagospodarować miejsce wzwyż. Taki pawlacz nada się na wszelkie dekoracje sezonowe, buty w estetycznych pudłach, rzadziej używane rzeczy czy też podróżne walizki.

Część sypialna a szafa z lustrem

Miejsce do spania powinno być oddzielone od pozostałych stref w mieszkaniu. Wszystko po to, aby zapewnić sobie niczym niezaburzony, regenerujący odpoczynek. W tym celu warto odpowiednio ustawić szafę narożną zewnętrzną z lustrem. Oddzieli ona sypialnię od części dziennej.

Inna opcja to mebel wewnętrzny, usytuowany w rogu. Pomoże on zagospodarować przestrzeń, zwykle trudną do wypełnienia. Szafa ta pozwoli ponadto oddzielić łóżko od toaletki albo biurka. Podział jest niezbędny, gdy sypialnia jest połączona z minibiurem domowym.

Szafę z aluminiowymi profilami w ciemnym kolorze i lustrzano-drewnianymi frontami można bez problemu dopasować do loftowej sypialni. Znakomicie współgra ona z łóżkiem o metalowej, czarnej ramie. Pięknie wygląda też w towarzystwie industrialnego stolika nocnego czy miedzianej lampy.

Modny salon w lofcie

Surowy beton, cegła, połączenia drewna i metalu, szklane powierzchnie… styl loftowy kojarzy się przede wszystkim z takimi elementami. W całość wspaniale wpisują się szafy narożne z lustrem (https://www.komandor.pl/meble/szafy-narozne), wykonane w Systemie Szafir. Co ważne, da się je zaaranżować również pod skosami! Profile w tym mechanizmie mogą zostać wykonane w barwie anody grafitowej. Stosując przy tym wypełnienie lustrzane, imitację drewna lub matowe przeszklenia, otrzymuje się nowoczesny i elegancki mebel. Zachowa on industrialny sznyt i jednocześnie zapewni wygodę użytkowania.

Drzwi przesuwne w takiej szafie pozwolą ukryć wiele przedmiotów. Przeszklona kolekcja książek? Figurki z podróży? A może domowe kino? Wszystko to możesz przechować w odpowiednio skonstruowanej szafie. Na stronie komandor.pl znajdziesz aplikację, która pozwoli Ci samodzielnie zaprojektować taki mebel.

Urządzasz mieszkanie w stylu industrialnym? Koniecznie więc sprawdź nowoczesne systemy meblowe z drzwiami przesuwnymi. Narożna szafa z lustrzanym frontem pomoże Ci w przemyślany sposób zaaranżować dostępną przestrzeń. Jednocześnie stanie się nietuzinkową ozdobą mieszkania. Gdzie ją zatem postawisz?

Redakcja domplusdom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *