Stół z opuszczanym blatem – idealny do małych wnętrz

Gdy jadalnia lub kuchnia są bardzo małe, wtedy nie zawsze można zmieścić w nich stół ze sporej wielkości blatem. Wtedy rozwiązaniem jest stół z blatem opuszczanym, który może być podniesiony wtedy, gdy trzeba uzyskać dodatkową powierzchnię. Jak wybrać najlepszy stół z opuszczanym blatem? Gdzie go kupić? Sprawdź nasze porady!

Jak wygląda stół z opuszczanym blatem?

Wybór odpowiedniego rodzaju stołu ma duże znaczenie. Należy dobrać go nie tylko pod kątem jego stylu, ale także konstrukcji. Wśród dostępnych wariantów znajduje się stół z opuszczanym blatem, który zawiera blat dzielony na kilka części.

Stoły z opuszczanym blatem mają najczęściej 3-częściowy blat. Główna część blatu znajduje się w jego centralnym miejscu i ulokowana jest na nogach. Dodatkowe skrzydła blatu umieszczone są po bokach i pozwalają na podniesienie, by uzyskać większą powierzchnię mebla.

Stół może być wykończony blatem w kształcie prostokątnym lub półokrągłym. Blat podtrzymywany jest za pomocą odpowiednich podnośników lub też może być wyposażony w dodatkowe nogi, które rozkładają się razem z blatem.

Ponadto stół z opuszczanym blatem może być wyposażony w praktyczne szuflady do przechowywania, co podwyższa jego funkcjonalność.

stół z opuszczanym blatem

W jakich wnętrzach sprawdzi się taki stół?

Stół z opuszczonym blatem, który można rozkładać w całości lub częściowo, doskonale sprawdzi się podczas większych spotkań, ale także wtedy, gdy istotne jest uzyskanie większej powierzchni blatu do innych celów – pracy czy grania w gry planszowe.

Najczęściej stoły z opuszczanymi blatami używane są we wnętrzach jak:
– kuchnie
– aneksy kuchenne
– jadalnie
– salony z częścią jadalnianą

Można także zastosować je w wielu innych aranżacjach. Idealnie sprawdzą się w domowym gabinecie lub w warsztacie, dlatego oferują one różne możliwości.

Jaki stół wybrać?

W sklepach czekają obecnie różne rodzaje stołów z opuszczanymi blatami. Można dopasować je do stylu aranżacji wnętrza, własnych potrzeb oraz do miejsca, w którym mebel ma być ustawiony.

Aby stół posłużył na długi czas, warto zdecydować się na model wykonany z naturalnego drewna. Drewno jest najlepszym wyborem ponieważ jest wytrzymałe i trwałe, a także nadaje się do renowacji.

Alternatywą są stoły wykonane z tańszych płyt meblowych. Takimi płytami są płyty laminowane, które wyróżniają się odpornością na czynniki zewnętrzne i są łatwe do utrzymania w czystości.

Przed zakupem stołu warto także sprawdzić jego wymiary, co ma szczególne znaczenie w małych wnętrzach, w których liczy się każdy centymetr.

Stół z opuszczanym blatem – gdzie go kupić?

Mebel jak stół z opuszczanym blatem można kupić w wielu sklepach, między innymi w popularnych marketach meblarskich oraz w mniejszych firmach. Ponadto stoły można też kupić bezpośrednio u producentów.

Najszersza gama stołów z opuszczanymi blatami dostępna jest w sklepach internetowych, gdzie można zakupić je razem z szybką wysyłką pod wskazany adres. Najczęściej stół wysyła się w częściach, dlatego należy złożyć go zgodnie z dołączoną instrukcją.

jadalnia

Ile kosztuje stół z blatem opuszczanym?

Koszty związane z zakupieniem stołu z blatem opuszczanym są wyższe niż zwykłego stołu. W wielu wnętrzach jest on najlepszą opcją, aby uzyskać dodatkową przestrzeń, gdy tylko będzie ona potrzebna.

Najczęściej za stół z opuszczanym blatem kosztuje od około 400 do 800 złotych w zależności od tego, z jakiego materiału jest on wykonany, a także tego, jakie ma wymiary. Najwięcej kosztują duże stoły wykonane w całości z trwałego drewna, na przykład dębowego, jesionowego.

Redakcja domplusdom.pl