Ramki dekoracyjne: Jak wykorzystać ramki na zdjęcia do stworzenia efektownych kompozycji

Dekoracje tworzą klimat. Można wręcz powiedzieć, że są kropką nad „i” każdej aranżacji. Doskonałym wyborem są ramki na zdjęcia, których nie może zabraknąć w żadnym domu czy mieszkaniu. Jakie modele wybrać?

Ramki na zdjęcia – szyk i elegancja w prostym wydaniu

Aranżując wnętrze domu czy mieszkania, trzeba pamiętać, by wybrać najlepsze dekoracje. Nie trzeba wcale stawiać na te bardzo kosztowne. Doskonale sprawdzą się np. ramki na zdjęcia. Można je uznać za w pełni uniwersalne. Świetnie prezentują się we wnętrzach w stylu klasycznym, ale też skandynawskim czy industrialnym. Podkreślają charakter aranżacji i sprawiają, że nabiera ona charakteru. Trafnym wyborem są ramki wykonane z drewna, które jest materiałem uniwersalnym i ponadczasowym. Można także wybrać ramki z tworzywa sztucznego czy też metalowe, które wpisują się w styl industrialny. Na uwagę zasługują karuzelowe ramki czy też drewniane – obrotowe. Oczywiście to nie koniec możliwości, bo można także postawić na ramkę posiadającą klamerki, która jest bardzo nowoczesna. A co powiecie na ramki typu decoupage, bogato zdobione, które są jedyne w swoim rodzaju? Wewnątrz nich można nie tylko eksponować zdjęcia, bo mogą służyć również na obrazki dzieci. Także plakaty wspaniale prezentują się w dużych ramach.   

Jak stworzyć stylową ściankę z ramek na zdjęcia?

Tak naprawdę ramki na zdjęcia można zawiesić w salonie czy w przedpokoju, ale można również wykonać ściankę z ramek. W tym przypadku wystarczy tylko zawiesić na ścianie różne kształty ram, niekoniecznie muszą być wykonane z tego samego materiału. Doskonale będzie się prezentować połączenie drewna i metalu czy też tworzywa sztucznego oraz drewna. Ponadto można również zastosować ramki w różnych kształtach, np. te z napisami czy też kolaże w kształcie serca. Jeżeli lubicie niepowtarzalny klimat, to możecie zdecydować się na ramki z drugiej ręki, a więc modele używane, które mają już swoje lata. Dzięki temu mają wartość symboliczną. Jeżeli Wasze mieszkanie jest małe i nie chcecie zagracić wnętrza, to wybierzcie białe ramki, które są minimalistyczne, a ponadto niezwykle eleganckie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić na ramki stojące np. w większym formacie. Można umieścić je blisko ściany i w ten sposób zyskać bardziej reprezentacyjny efekt.          

Materiał zewnętrzny

Redakcja domplusdom.pl