Prywatny apartament w Twoim domu – czy warto wybierać projekty domów z sypialnią master bedroom?

Wspominając wakacje w nadmorskich kurortach często z nostalgią wracamy do komfortowych i przytulnych apartamentów, w których dane nam było odpoczywać. Prywatna łazienka, garderoba, taras – to odpowiedni zestaw pomieszczeń, by się  skutecznie zrelaksować. Aby podobnych doznań doświadczyć we własnym domu, warto wybierać do realizacji projekty domów z sypialnią master bedroom – prywatną sypialnią z garderobą i łazienką. 

dom przy cyprysowej

Dom przy Cyprysowej 67 – projekt domu z sypialnią masterbedroom

Najprzytulniej na poddaszu – master bedroom w piętrowych projektach domów.

Sypialnia małżeńska, gdy rozpatrujemy projekty domów z poddaszem użytkowym, najczęściej lokowana jest w największym pokoju. Gdy wybieramy projekty domów z garażem takie pomieszczenie zazwyczaj mieści się nad częścią garażową. Dostęp do master bedroom jest często zaprojektowany na półpiętrze. Taka lokalizacja pokoju umożliwia jego względną autonomię – jest pomiędzy poddaszem a parterem. Nie jest to jednak całkiem oddzielna część domu, która nie miałaby dobrej komunikacji z pozostałą częścią budynku. Master bedroom na półpiętrze to lokalizacja, z której blisko zarówno do pokoi dziecięcych na poddaszu, jak i do strefy dziennej, w której spędzamy większość czasu wspólnie. Projekty domów z garażem najczęściej rozplanowane są tak, by garaż był od wschodniej lub północnej strony. To doskonałe miejsce na sypialnię. Wstajemy budzeni porannym słońcem, które dociera do nas przez połaciowe, lub balkonowe okna. Gdy w pomieszczeniu jest dostępny balkon, lub mamy możliwość wyjścia z niego na taras, bez trudu zaczerpniemy orzeźwiającego powietrza tuż po wyjściu z łóżka.
 Sypialnia master bedroom posiada prywatna łazienkę i garderobę, co daje nam spokój i komfort przygotowania się do nadchodzącego dnia. Nie stoimy w kolejce do toalety razem z innymi domownikami, a na śniadanie schodzimy już ubrani, gotowi na nadchodzący dzień. Projekty domów z sypialnią master to podniesiony standard wypoczynku i wygodne życie dla tych, którzy postarali się o budowę nowego domu.

dom przy przyjaznej

Dom przy Przyjaznej 16 – projekt domu z sypialnią master bedroom nad garażem

Wszystko w zasięgu ręki – apartament VIP w parterowym bungalow.

Jeśli wybieramy projekty domów parterowych nasz prywatny apartament VIP będzie prawdopodobnie największą sypialnią w całym domu. Lokalizacja master bedroom może być różna w zależności od wybranego projektu domu. Jeśli cenimy sobie prywatność i potrzebujemy większej intymności, powinniśmy wybierać takie projekty domów, które przewidują master bedroom w nieco bardziej ustronnej partycji domu. Doskonałym przykładem takiego rozwiązania jest projekt domu Dom przy Parkowej 3, w którym małżeńska sypialnia stanowi niemal autonomiczny lokal mieszkalny. Przy tak zaprojektowanym układzie funkcjonalnym wnętrza łatwo przerobić sypialnię – w razie konieczności – na tzw. senioratkę. Życie pisze różne scenariusze, a możliwość wydzielenia w obrębie domu dodatkowego mieszkania jest jedną z zalet dobrze zaprojektowanego domu.

dom

Dom przy Parkowej 3 – projekt domu z autonomiczną sypialnią master bedroom

Sypialnia w stylu master bedroom może być również bardziej zintegrowana z pozostałymi pomieszczeniami domu. Wybór takiego układu pomieszczeń znajduje swoje uzasadnienie, gdy projekt domu wybiera rodzina z małymi dziećmi. Sypialnia rodziców jest wtedy swego rodzaju centrum dowodzenia i pozwala mieć bezpośrednią kontrolę nad bezpieczeństwem i spokojnym snem dzieci. To z reguły pokój, który znajduje się najbliżej części dziennej, co pozwala rodzicom udać się do sypialni prosto z salonu. Mamy własną łazienkę, garderobę, bezpośredni kontakt z otwarta kuchnią – co więcej potrzebne do skutecznego i beztroskiego odpoczynku? Takie rozwiązanie proponuje Dom przy Bukowej 41 dostępny w ofercie pracowni projektowej GALERIADOMOW.PL.

bukowa 41

Dom przy Bukowej 41 – projekt domu ze zintegrowaną sypialnią master bedroom

Prywatna sypialnia master bedroom – dlaczego warto postawić na komfort wypoczynku?

Dlaczego decydujemy się na budowę domu? Żeby znacząco poprawić warunki życia swojej rodziny, a zwłaszcza dzieci, które już z nami są, lub dopiero planujemy ich posiadanie. Chcemy zapewnić im odpowiednie warunki wzrastania w bezpiecznym i spokojnym otoczeniu. Podejmując ten ważny krok warto również pomyśleć o nas samych i „podarować sobie odrobinę luksusu”. Master bedroom to prezent, który zamawiamy wybierając odpowiedni projekt domu, a odpakowujemy po ukończeniu budowy. Mistrzowska sypialnia to więcej przestrzeni, spokoju i czasu na wszystko. 

To miejsce tylko nasze, najbardziej prywatne, do którego nie każdy będzie miał wstęp. Nowy dom, nowe życie, nowa jakość odpoczynku – o to właśnie chodzi w dobrze zaplanowanych metamorfozach naszego życia.

makowa 6

Dom przy Makowej 6 – projekt domu z sypialnią master bedroom

Redakcja domplusdom.pl