Płyty PIR- doskonała izolacja Twojej podłogi

Wśród wielu dostępnych na rynku materiałów termoizolacyjnych coraz większą popularnością cieszą się płyty PIR. Materiał ten znajduje niezwykle szerokie zastosowanie i może być z powodzeniem wykorzystywany do ocieplania ścian wewnętrznych, jak i zewnętrznych, termoizolacji dachów, tarasów, a także do docieplania posadzek. Co najważniejsze, płyty PIR na podłogę mają najniższy współczynnik przewodzenia ciepła, co powoduje, że są one aktualnie najlepszym materiałem termoizolacyjnym na posadzki.

Płyty PIR i ich wyjątkowe właściwości

Niski współczynnik przewodzenia ciepła to jedna z najważniejszych zalet, jakimi cechują się płyty PIR na posadzkę. Niewątpliwym ich atutem jest także ponadprzeciętna odporność na ściskanie i rozciąganie, a także wysoka stabilność wymiarowa niemal w każdej temperaturze. Wszystkie te walory sprawiają, że płyty PIR na podłogę są uważane za najbardziej efektywny materiał termoizolacyjny na posadzki.

Płyty PIR to aktualnie najcieńszy rodzaj izolacji termicznej dostępnej na rynku. Co więcej, przy tak niewielkiej grubości zapewniają one lepszą termoizolację, niż znacznie grubsze, konkurencyjne materiały. Ten rodzaj płyt jest również wyjątkowo łatwy w montażu. Wysoka wytrzymałość na uszkodzenia, niewielka waga i proste krawędzie zdecydowanie ułatwiają ich zamontowanie na podłodze.

Docieplanie podłogi przy pomocy płyt PIR

Specjaliści zdecydowanie polecają płyty PIR na podłogę, jako jedne z najlepszych na rynku izolacji termicznych. Ten wyjątkowy materiał termoizolacyjny doskonale sprawdza się na posadzkach. Okazuje się, że docieplenie podłóg za ich pomocą daje lepsze rezultaty, niż zastosowanie innych, konkurencyjnych izolacji. Montaż tego rodzaju płyt na podłodze sprawia, że znacznie łatwiej osiągnąć optymalny komfort termiczny w pomieszczeniach, w których zostały one zamontowane. Nie można się zatem specjalnie dziwić, że coraz częściej w nowoczesnym, energooszczędnym budownictwie sięga się po płyty PIR na posadzkę. Powszechnie stosuje się je również w rozmaitych pracach termoizolacyjnych. Znajdują one także zastosowanie przy docieplaniu zabytkowych obiektów.

Montaż płyt PIR na posadzkach

Płyty PIR doskonale sprawdzają się jako materiał termoizolacyjny na posadzki. Można je stosować od strony stropu, pod betonową wylewkę. Mogą być również zamontowane w przypadku ogrzewania podłogowego. Idealnie do tego celu nadają się płyty dodatkowo zaopatrzone w okładzinę, na której znajduje się nadruk siatki. Znacznie ułatwiają one montaż tego rodzaju ogrzewania. Co więcej, okładzina ta spełnia jeszcze inne funkcje. Pomaga równomiernie rozprowadzić ciepło i tym samym korzystnie wpływa na komfort termiczny wewnątrz budynku.

Płyty PIR to nowoczesny, zaawansowany technologicznie materiał termoizolacyjny. Zastosowane na posadzkach dają mnóstwo korzyści. Dzięki wyjątkowo niskiemu współczynnikowi przenikania ciepła skutecznie zapobiega ucieczce ciepła przez podłogę. Tym samym pozwalają na znaczne oszczędności energii potrzebnej do ogrzania budynku. Ich zastosowanie pozwala też zwiększyć klasę efektywności grzewczej budynku.

Redakcja domplusdom.pl