Outlety płytkowe – dlaczego są tak tanie?

Podczas remontu i urządzania mieszkania często odwiedzamy popularne markety budowlane, ze względu na korzystne ceny i łatwą dostępność. Jeśli stoimy przed wyborem płytek ceramicznych, wiele ciekawych produktów znajdziemy również w outletach płytkowych, gdzie za wysoką jakość możemy zapłacić mniej niż w sprzedaży regularnej.

Dlaczego warto sprawdzić outlet płytkowy?

Zakupy w markecie budowlanym mogą być szybkie i łatwe, podczas jednej wizyty w sklepie zaopatrzymy się we wszystkie niezbędne produkty i narzędzia. Może się jednak okazać, że asortyment, który w tego typu sklepach jest dość ograniczony, nie spełni naszych oczekiwań. Dostępne wzory są raczej powtarzalne i standardowe. Do dyspozycji mamy najpopularniejsze materiały i wymiary płytek, więc jeśli szukamy czegoś bardziej oryginalnego i nietypowego lub zależy nam na kolekcji, która nie jest już produkowana, warto odwiedzić outlet płytkowy – https://kaflando.pl/. To co jest największą zaletą outletów, to oczywiście dużo niższe ceny. Możemy tam kupić płytki tańsze np. o 50%, co pozwoli znacząco zmniejszyć wydatki związane z remontem, zwłaszcza przy większym metrażu.

Dlaczego płytki w outlecie są tańsze?

Tak duże wyprzedaże mogą budzić wątpliwości co do jakości oferowanych produktów. Dlaczego ceny outletowe są niższe? Przede wszystkim dlatego, że sprzedawane tam produkty pochodzą ze starszych kolekcji lub końcówek serii, których producent chce się pozbyć z magazynu by zrobić miejsce na nowy asortyment. Mogą to być również towary powystawowe, bez oryginalnego opakowania lub nadwyżki produkcyjne. Wobec tego outlet płytkowy – https://kaflando.pl/kategoria-produktu/outlet/ wcale nie oznacza gorszej jakości produktów. To dobre miejsce by zaopatrzyć się w płytki I gatunku w dużo niższej cenie. Jedynym ograniczeniem może być ilość dostępnego w outlecie materiału i brak możliwości domówienia dodatkowych sztuk. Dlatego po ustaleniu niezbędnego minimum, należy doliczyć dodatkowe 10-15% zapasu, na wypadek gdyby doszło do uszkodzenia podczas transportu lub montażu.

Dlaczego warto kupować płytki w outlecie?

Outlet z płytkami to dobre miejsce na zakupy, jeśli:

• mamy ograniczony budżet;

•szukamy płytek do pomieszczenia, w którym drobne niedoskonałości nie stanowią problemu np. pomieszczeń gospodarczych;

•chcemy kupić konkretny wzór płytek, który w regularnej cenie jest dla nas za drogi;

•nie przeszkadza nam fakt, że płytki były wcześniej na ekspozycji;

•priorytetem są parametry techniczne i niska cena, bez względu na estetykę; •po prostu lubimy wyszukiwać unikatowe egzemplarze w niższych cenach.

Redakcja domplusdom.pl