Odkurzacz bezprzewodowy – wady i zalety

Stoisz przed zakupem odkurzacza i zastanawiasz się czy warto zdecydować się na model bezprzewodowy? Chciałbyś wyposażyć się w trwały oraz porządnie wykonany sprzęt, który posłuży Ci przez długie lata i ułatwi domowe porządki? Rozważasz, które wymienne ssawki – końcówki warto wybrać? Poznaj wady i zalety odkurzaczy bezprzewodowych i podejmij świadomy wybór!

Odkurzacz bezprzewodowy – jakie są jego zalety?

Brak plączącego się pod nogami kabla oraz konieczności mozolnego przepinania go przy większych powierzchniach domowych czy firmowych, możliwość odkurzania wnętrz, w których ograniczony jest dostęp do gniazdek elektrycznych, wygoda i poręczność, możliwość zastosowania na różnych powierzchniach – zarówno panelach, parkietach, kafelkach, jak i podłogach drewnianych czy kamiennych posadzkach. Oprócz tego modele odkurzaczy bezprzewodowych często wyposażone są w specjalne zbiorniki na śmieci, dodatkowe diody, które oświetlają odkurzane miejsce, a także wymienne końcówki ssące. Stawiając na wariant odkurzacza bezprzewodowego nie musisz pamiętać o kupowaniu i regularnym wymienianiu worków. Obejrzyj dostępne modele odkurzaczy bezprzewodowych, poznaj inne, cenne wskazówki i zapoznaj się ze szczegółowym opisem oraz danymi technicznymi na Leifheitsklep.pl.

Odkurzacz bezprzewodowy – czy posiada jakieś wady?

Jak każdy sprzęt, odkurzacz bezprzewodowy posiada również pewne wady. Pierwszą z nich jest ich cena – modele należą raczej do średniej półki cenowej w świecie odkurzaczy domowego użytku. Po drugie, w zależności od gustu i oczekiwań, wariant ten może nie przypaść do gustu osobom, które odkurzają często i długo – odkurzacz wyposażony jest w akumulator, który ma ograniczony czas pracy (ok. 40 min ciągłego odkurzania), a po jego rozładowaniu należy go naładować. Częściej niż w przypadku specjalnych worków do odkurzacza należy także opróżniać zbiorniki. Zwróć również uwagę na moc urządzenia – czy na pewno spełni Twoje oczekiwania i pozwoli Ci skutecznie wysprzątać mieszkanie bądź inne wnętrza.

Redakcja domplusdom.pl