O czym pamiętać, kompletując wystrój pokoju dziecięcego?

Aranżacja dziecięcej przestrzeni to zarówno interesujące wyzwanie, jak i pole do popisu dla wyobraźni. Z pomocą przychodzą ciekawe rozwiązania, takie jak niebanalne kształty mebli, słodkie tapety czy zabawne detale, dzięki którym pokój nabiera stylowego, a zarazem przytulnego charakteru. Warto również mieć na uwadze fakt, że wczesne lata to czas niezwykle intensywnego rozwoju dla malucha. Sprawia to, że niezmiernie ważne jest stworzenie bezpiecznego i estetycznego otoczenia, w którym pociecha czuje się swobodnie i komfortowo. Na jakie elementy warto zatem zwracać uwagę, komponując wystrój dziecięcej sypialni?

Stylowa przestrzeń dla najmłodszych

Przyjazna atmosfera i uroczy wygląd to bez wątpienia cechy, które powinny wyróżniać dziecięcy pokój. W aranżacjach można wykorzystać elementy nawiązujące do zainteresowań pociechy, warto jednak pamiętać, że w młodym wieku fascynacje niezwykle szybko się zmieniają. W związku z tym, wielu rodziców decyduje się na wprowadzenie neutralnych elementów, takich jak przygaszone barwy, stonowane, lecz słodkie tapety czy drewniane, proste meble. Dzięki temu pomieszczenia wyglądają stylowo, a brak krzykliwych elementów sprawia, że rodzice nie staną raczej przed koniecznością odnawiania ścian co kilka lub kilkanaście miesięcy. Równocześnie w tak urządzonej przestrzeni panuje zazwyczaj poczucie ładu i harmonii, dzięki czemu najmłodsi mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo. Nie bez przyczyny największym zainteresowaniem cieszą się sypialnie maluchów urządzonych w stylu minimalistycznym, rustykalnym lub skandynawskim. By podkreślić indywidualność dziecka, można postawić na subtelne akcenty, takie jak motywy marynarskie czy umieszczone na słodkich tapetach wizerunki zwierząt. Elegancka kreska sprawia, że obrazki doskonale wpisują się w klimat dziecięcego pokoju, a przy tym prezentują się niezwykle uroczo.

Bajowe motywy i minimalistyczne grafiki

Wytrzymałe, zmywalne tapety to doskonały sposób, by do wnętrza wprowadzić nieco koloru. Maluchy i ich opiekunowie do dyspozycji mają całą paletę barw, co sprawia, że bardzo łatwo jest dobrać wzór zarówno do stylu mieszkania, jak i zainteresowań dziecka. Warto również pamiętać, że nowoczesne, słodkie tapety doskonale sprawdzają się zarówno w sypialniach chłopców, jak i dziewczynek. Stonowane, pastelowe odcienie stanowić będą doskonałe uzupełnienie każdego stylowego wnętrza. Miłośnikom minimalistycznych rozwiązań zaproponować można gładkie tapety z pojedynczym obrazkiem, na przykład wizerunkiem króliczka lub niedźwiadka. W pomieszczeniach o większym metrażu doskonale sprawdzą się z kolei tapety z powtarzającym się wzorem, przedstawiającym zwierzęta, dinozaury lub motywy roślinne. Wśród wielbicieli słodkich tapet duże zainteresowanie wzbudzają również projekty z rozbudowanymi, nieco bajkowymi scenami. Tego typu motywy pięknie wyglądają w pokoju, a przy tym korzystnie wpływać mogą na dziecięcą wyobraźnię. Przedstawione motywy stanowić mogą bowiem punkt wyjścia do zabaw najmłodszych lub wymyślanych przez rodziców opowieści, opowiadanych maluchom na dobranoc.

Redakcja domplusdom.pl