Mikro kawalerka w Lublinie – czy to się opłaca?

W ostatnich latach prawdziwym hitem na rynku nieruchomości stały się mikro kawalerki. W Lublinie popyt na nie systematycznie rośnie – tego typu mieszkania oferowane przez deweloperów cieszą się ogromnym zainteresowanie. Czy warto w nie inwestować? Co trzeba mieć przy tej okazji na uwadze?

Moda na mikro kawalerki w Lublinie – skąd bierze się ich popularność?

Zapotrzebowanie na mikro kawalerki w Lublinie jest coraz większe. Są to mieszkania charakteryzujące się bardzo małą powierzchnią – jest to zaledwie kilkanaście metrów kwadratowych. Mikro kawalerki są znacznie tańsze niż większe mieszkania, co jest bardzo ważnym argumentem przemawiającym na ich korzyść. Dzięki niższym cenom więcej osób jest w stanie pozwolić sobie na taki nabytek. Poza tym mikro kawalerka doskonale sprawdza się w roli mieszkania inwestycyjnego – łatwiej jest ją wynająć nić np. 3-pokojowe mieszkanie. Takim nabytkiem często zainteresowane są osoby, które kupują swoje pierwsze mieszkanie.

Mikro kawalerka w Lublinie – to trzeba wiedzieć!

Jest kilka istotnych kwestii, o których trzeba pamiętać, szukając omawianego mieszkania na sprzedaż. Lublin ma pod tym względem zróżnicowaną i bogatą ofertę, każdy znajdzie zatem propozycję adekwatną do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Eksperci z firmy deweloperskiej Orion przypominają o tym, że z racji na małą powierzchnię mikro kawalerski są dość specyficznymi mieszkaniami. Nie będą odpowiednie dla wszystkich. Poza tym wymagają bardzo dobrego planu, jeśli chodzi o aranżację wnętrza i zagospodarowanie przestrzeni. Bardzo ważne jest to, aby właściwie wykorzystać każdy jej centymetr. Warto zatem pokusić się o nawiązanie współpracy ze sprawdzonym architektem lub zdecydować się na zakup lokalu wykończonego pod klucz. Nieduży metraż sprawia, że materiały zastosowane do wykończenia mieszkania szybciej się zużywają, w związku z czym nie kalkuluje się oszczędzać na ich jakości. Mikro kawalerka w Lublinie to świetna inwestycja – pod warunkiem że zostanie starannie przemyślana.

Redakcja domplusdom.pl