Listwy elewacyjne do systemów ociepleń

Nowy dom bez eleganckich listw elewacyjnych niestety nie prezentuje się zbyt okazale, dlatego też tym bardziej warto poświęcić nieco cennego czasu, aby wybrać odpowiednie model. Nowoczesne listwy elewacyjne do systemów ociepleń spełniają nie tylko zadaniu praktyczne, ale również estetyczne.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje listw elewacyjnych?

Listwy elewacyjne

Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście bardzo lekkie listwy elewacyjne do systemów ociepleń, które w całości wykonane są ze styropianu. Dzięki stylowej sztukaterii można estetycznie wykończyć budynek i nadać mu unikalny design. Modne listwy elewacyjne bardzo często są główną ozdobą okien. Do wyboru jest wiele fasonów profili elewacyjnych takich jak kątowniki PCV, kapinosy, okapniki, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Godne uwagi są także oryginalne bonie elewacyjne, które zaprojektowane są głównie jako ozdoby. Pamiętać należy o tym, że listwy elewacyjne nie tylko zdobią budynek, ale również chronią elewację. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zamaskować wszelkie niedociągnięcia budynku.


Czym charakteryzują się listwy elewacyjne do systemów ociepleń?

Nowoczesne listwy elewacyjne przeznaczone są przede wszystkim dla budynków, które ocieplane są popularną metodą lekką-mokrą. Jeżeli chodzi o element lekki to jest nim oczywiście specjalna okładzina termiczna. Większość producentów wykorzystuje popularny poliester ekstrudowany, czyli nic innego jak styropian. Nowością na rynku jest rewelacyjna wełna mineralna. Jeżeli chodzi o element mokry to występuje on w postaci tynku strukturalnego. Masa szpachlowa bardzo często zbrojona jest specjalną siatką wykonaną z włókna szklanego.

rodzaje listw elewacyjnych

Jakie korzyści?

Listwy elewacyjne do systemów ociepleń są idealnym wyborem dla tych osób, które chcą ograniczyć mostki termiczne. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można znacząco ograniczyć straty cieplne. Rachunki za ogrzewanie mieszkania niestety cały czas idą w górę, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzone i niezawodne rozwiązania. Dużym atutem styropianowych listw elewacyjnych jest nie tylko wysoka wytrzymałość na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne, ale również bardzo atrakcyjna cena. Nie można zapominać także o tym, że styropian jest bardzo lekki. Niewielki ciężar doskonale sprawdzi się nie tylko w tradycyjnym, ale również w nowoczesnym budownictwie. W dużej mierze to właśnie dzięki niewielkiemu obciążeniu można uniknąć zbędnych usterek, które generują niepotrzebne wydatki. Listwy elewacyjne doskonale poradzą sobie również przy bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych, które w Polsce pozostawiają wiele do życzenia.

Redakcja domplusdom.pl