Jakie drzewko do domu kupić?

Od niedawna dekoracyjne drzewko do domu stało się bardzo popularne w polskich salonach. W pomieszczeniach od lat można spotkać bardzo popularne juki i palmy, których niższe odmiany fantastycznie czują się w zamkniętych przestrzeniach. Do każdego wnętrza potrafią one wnieść odrobinę egzotyki oraz świeżości. Przy urządzaniu wnętrz wcale jednak nie trzeba się ograniczać do tych najpopularniejszych odmian. Co ciekawe, istnieje bardzo wiele rodzajów owocowych drzewek, które z powodzeniem można hodować w domu. Wystarczy tylko zapewnić im odpowiednie warunki, by cieszyć się fantastyczną, zadbaną roślinką.

Jakie drzewko doniczkowe wybrać?

Poszukując odpowiedniego drzewka do domu, trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Nie wszystkie odmiany bowiem będą dobrze czuły się w określonych warunkach. Znaczenie ma zarówno wilgotność powietrza, jak i ilość światła w pomieszczeniu, a także panująca w nim temperatura. Na szczęście, do każdego wnętrza da się dobrać takie drzewko, które będzie czuło się w nim jak w domu.

Drzewo w domu, które bardzo często spotkać można w zamkniętych pomieszczeniach, to między innymi bonsai. Posiada ona bardzo ciekawie ukształtowany pień, który wygina się w różnych kierunkach. Jego gałązki pokryte są błyszczącymi, grubymi liśćmi. Oczywiście, ciekawy kształt drzewka bonsai uformowany jest przez człowieka. Drzewko bonsai wystarczy przyciąć przy samym czubku, by zbyt szybko nie rosło do góry. Nadać mu fantastycznych kształtów można poprzez przycinanie gałęzi, nadawanie im kształtu stożka czy też nabijanie ich na paliki. Ciekawie uformowane drzewko bonsai stanie się prawdziwą ozdobą pomieszczenia, przyciągając wzrok już od momentu wejścia do niego.

drzewko do domu

Owocowe drzewko doniczkowe w domu

Dla niektórych osób z pewnością sporym zaskoczeniem będzie fakt, że bez żadnego problemu można hodować drzewka owocowe w domu. Oczywiście, nie chodzi tutaj o najpopularniejsze polskie owoce, takie jak jabłka czy też gruszki. W zamkniętych pomieszczeniach o wiele lepiej czują się drzewka cytrusowe, pochodzące rodem z południa Europy. Jeśli chodzi o owocowe drzewko do domu, to w sklepie bez żadnego problemu można kupić cytryny, pomarańcze, mandarynki, bananowce, czy też drzewka oliwkowe. Trzeba jednak wiedzieć że tego rodzaju rośliny wymagają odpowiednich warunków. Trzeba im zapewnić właściwą ilość światła, temperaturę otoczenia oraz wilgotność. Aby cieszyć się własnymi owocami, najlepiej jest kupić już wyhodowane drzewko, ponieważ musi upłynąć około 15 lat od momentu posiania nasionka do wydania przez nie pierwszego owocu.

drzewo dom

Drzewko doniczkowe, a jego wpływ na człowieka

Przeprowadzone badania już dawno wykazały, że pielęgnacja roślin ma zbawienne znaczenie dla ludzkiego układu nerwowego. Pozwala ona uspokoić się, a także podwyższyć poziom ludzkiego szczęścia. Warto także wspomnieć o owocach pochodzących z własnej hodowli – jeśli zdecyduje się na zakup drzewek owocowych. Drzewka doniczkowe w domu oczyszczają powietrze, poprawiają nastrój i dodają energii. Nie mówiąc już o tym, że są fantastyczną ozdobą pomieszczenia, w którym stoją.

Podsumowując, drzewo w domu to doskonały pomysł, który ma praktycznie same zalety. Przy zapewnieniu odpowiednich warunków tego typu roślina rośnie jak szalona, dostarczając radości wszystkim domownikom. Jest ona także niesamowitą dekoracją pomieszczenia, dodając mu egzotyki i świeżości.

Podczas gorącego lata drzewka owocowe doskonale będą czuły się na balkonach, zwłaszcza tych umieszczonych od strony nasłonecznionej. Dotyczy to głównie gatunków egzotycznych, które potrzebują dużej ilości ciepła i światła.

Redakcja domplusdom.pl