Gniazdka elektryczne – jakie kolory są modne?

Jeszcze kilka dekad temu gniazdka elektryczne były całkowicie niewidocznym elementem aranżacji. Dziś natomiast pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale także praktyczną. I chociaż klasyczne rozwiązania w kolorze bieli nadal są modne, coraz częściej we wnętrzach pojawiają się gniazdka w kolorowych ramkach. Do głosu dochodzą też rozwiązania imitujące różnorodne tworzywa – od drewna, poprzez beton, na naturalnym kamieniu kończąc. Które z nich są najmodniejsze? I jak dopasować je do stylu wnętrza?

Kolorowe gniazdka elektryczne – idealne dla nowoczesnych przestrzeni

Nowoczesny styl gości obecnie w większości wnętrz. Moda na minimalizm trwa w najlepsze. W aranżacjach pojawiają się proste meble oparte na czystej bryle, a ilość dodatków jest mocno ograniczona. Tym bardziej więc warto zwrócić uwagę na gniazdka elektryczne, będące nie tylko praktycznym, ale także dekoracyjnym detalem. W modernistycznej przestrzeni prym wiodą ramki w intensywnych kolorach. Limonkowa zieleń, żółć, pomarańcz, czerwień to tylko niektóre z wielu możliwości. Fantastycznie sprawdzają się też gniazdka elektryczne w szklanych ramkach. Struktura surowca wnosi do aranżacji nutę wysublimowanej elegancji i pięknie odbija refleksy światła. W industrialnych aranżacjach z kolei doskonale zdają egzamin modne gniazdka elektryczne w stalowych ramkach. Szczotkowana stal, aluminium czy mosiądz znakomicie współgrają z betonem architektonicznym, surową cegłą oraz odsłoniętymi przewodami instalacyjnymi. 

Gniazdka elektryczne dla klasycznych aranżacji

Modne gniazdka elektryczne to element, który znakomicie dopełni przestrzeń urządzoną w klasycznym stylu. Wśród masywnych rzeźbionych komód, eleganckich biblioteczek i stołów na kabriolowych nóżkach, wspaniale będą prezentować się ramki wykonane z naturalnych surowców lub stylizowane na naturalne materiały. Numerem jeden jest oczywiście drewno. Jasne lub ciemne, podkreśla wyjątkowy charakter aranżacji. Doskonałym wyborem są także gniazdka elektryczne w ramkach z kamienia naturalnego. Warto również zauważyć, że wciąż w modzie są klasyczne białe gniazdka elektryczne. To osprzęt elektroinstalacyjny, który zyskał ponadczasowy charakter. Doskonale prezentuje się we wnętrzach urządzonych w tradycyjnym stylu. Warto przy tym pamiętać, że biel przyjmuje różne odcienie. Aby ocieplić przestrzeń, można więc śmiało pokusić się o gniazdka elektryczne w kolorze mlecznej bieli lub ecru. W modzie pozostają również czarne gniazdka elektryczne. To rozwiązania, które fantastycznie sprawdzają się w luksusowych wnętrzach zaaranżowanych w stylu glamour.

Redakcja domplusdom.pl