Gdzie szukać mieszkania na sprzedaż?

Mieszkania na sprzedaż można szukać nie tylko na portalach z ogłoszeniami, chociaż oczywiście jest to jeden z możliwych sposobów. Gdzie jeszcze można znaleźć ciekawe oferty mieszkań na sprzedaż i o czym warto pamiętać, prowadząc poszukiwania?

Jak szukać mieszkania na sprzedaż?

Oferty sprzedaży mieszkań można znaleźć przede wszystkim w internecie, choć nie tylko. Poszukiwania warto rozpocząć od najpopularniejszych portali ogłoszeniowych, gdzie nowe oferty sprzedaży mieszkań są publikowane zarówno bezpośrednio przez właścicieli nieruchomości na sprzedaż, jak i przez pośredników. 

Oprócz tego najnowsze ogłoszenia sprzedaży mieszkań coraz częściej są zamieszczane również w mediach społecznościowych na marketplace. Warto jednak mieć świadomość, że ogłoszenia mieszkań na sprzedaż w social media zawierają zazwyczaj jedynie kilka najistotniejszych informacji, dlatego też niezbędny będzie kontakt z osobą, która wystawiła ofertę. 

Należy też pamiętać o tym, że niektóre osoby decydujące się na sprzedaż mieszkań oferty zamieszczają nie tylko w internecie, ale też np. w lokalnej prasie. Zazwyczaj z taką praktyką można spotkać się, jeśli właścicielem mieszkania do sprzedaży jest osoba starsza, preferująca tradycyjne środki przekazu i rzadko korzystająca z internetu. Ponadto takie osoby mogą zamieścić ogłoszenie również na słupie ogłoszeniowym. Inną metodą (stosowaną zresztą nie tylko przez seniorów) jest banner “sprzedam mieszkanie” wywieszany na balkonie nieruchomości. Zazwyczaj dołączony jest numer telefonu. 

Na jakich stronach szukać mieszkania na sprzedaż?

Zarówno pośrednicy, którzy prowadzą sprzedaż mieszkań, jak i osoby prywatne chcące zbyć nieruchomość, najczęściej publikują ofertę na największych portalach ogłoszeniowych, takich jak m.in. otodom.pl czy olx.pl. Zdarza się też, że mieszkanie na sprzedaż wystawiane jest na mniejszych, lokalnych portalach ogłoszeniowych; zazwyczaj jednak są to małe mieszkania na sprzedaż, których właścicielom zależy na jak najszybszej transakcji. 

W przypadku mieszkań z rynku pierwotnego ofert najlepiej szukać na stronach deweloperów lub na stronie rynekpierwotny.pl. 

Jak znaleźć tanie nieruchomości?

Osoby poszukujące mieszkania do kupna wiedzą, jak trudno znaleźć nieruchomość spełniającą założone kryteria. Sprzedaż mieszkania to jednak wyzwanie również dla właścicieli nieruchomości. Z tego względu często zwracają się oni do profesjonalnych doradców i biur nieruchomości o pomoc w sprzedaży mieszkania. W SonarHome mogą skorzystać z usługi iBuying (czyli sprzedaży nieruchomości bezpośrednio do SH) lub Digital Broker (czyli sprzedaży na wolnym rynku, ale z kompleksowym wsparciem doradcy). Strona SonarHome powinna też zainteresować kupujących, ponieważ znajduje się na niej wyszukiwarka mieszkań na sprzedaż z rynku wtórnego. W ogłoszeniach zawarte są najważniejsze informacje, a także zdjęcia, które świetnie oddają stan sprzedawanej nieruchomości. Osoby, które poszukują mieszkania do kupna, mogą zatem zainteresować się również ofertami z wyszukiwarki. 

Przy poszukiwaniu mieszkania do kupna warto jednocześnie pamiętać, aby dokładnie przeanalizować wszystkie zawarte w ogłoszeniu informacje, a następnie zapytać sprzedającego o wszystkie kwestie, które nie zostały poruszone w ofercie. 

Redakcja domplusdom.pl