Dofinansowania do termomodernizacji budynku 2023

Na czym polega termomodernizacja budynku?

Termomodernizacja to proces tworzenia i dostosowywania budynków do zmieniającego się klimatu. Jest to proces, który trwa od dziesięcioleci wraz z pojawieniem się nowych technologii i materiałów.

Termomodernizacja budynku odnosi się do procesu przekształcania budynków w konstrukcje energooszczędne. Chodzi o to, aby zaprojektować budynek, który będzie mógł być utrzymywany i użytkowany przez wiele lat bez konieczności nadmiernej konserwacji.

Celem termomodernizacji jest uczynienie budynków bardziej energooszczędnymi, zrównoważonymi. To proces modernizacji budynku poprzez unowocześnienie jego systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii termomodernizacja może oszczędzić energię i poprawić komfort.

Termomodernizacja jest stosowana zarówno w budynkach komercyjnych, jak i mieszkalnych. Pomaga zmniejszyć zużycie energii nawet o 50% lub więcej w porównaniu z tradycyjnymi systemami grzewczymi, takimi jak centralna klimatyzacja.

Gdzie sprawdzić informacje na temat dofinansowań do termomodernizacji?

Termomodernizacja jest bardzo kosztowna, dlatego warto zainteresować się dofinansowaniem do niej. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie “Fundacja Polska Bez Smogu”. Każdy znajdzie tam niezbędne informację na ten temat dla siebie.

Koniecznie tam zajrzyj, gdy masz w planach zrobienie u siebie termomodernizacji. Możesz liczyć na pomoc w wysokości od 16% do 50%, w zależności od tego, jaką termomodernizację planujesz u siebie.

Dofinansowanie jest dla osób mieszkających w jednorodzinnych budynkach. Możesz także skorzystać z ulgi podatkowej za termomodernizację wykonaną w mieszkaniu, można odliczyć od podatku koszty do 53 tys. zł.

Jaki materiał do termomodernizacji wybrać?

Mostki termiczne to drogi, którymi przechodzi zimne powietrze w domu. Zwykle znajdują się na ścianach zewnętrznych, sufitach lub podłogach. Mogą powodować dyskomfort w postaci przeciągów i niewygodnych warunków. Konieczna jest termomodernizacja domu, aby mostki termiczne nie powodowały dyskomfortu.

Niektóre z zalet termomodernizacji domu to możliwość zaoszczędzenia pieniędzy i uczynienia domu bardziej komfortowym.

Folia Aluthermo Quattro to materiał do termomodernizacji, który można zastosować na dachu, ścianach i podłodze. Ma wysoką wartość izolacyjną i jest łatwy w montażu.

Aby budynek mógł utrzymać komfortową temperaturę zimą, musi być dobrze ocieplony. Materiałem dobrym do ocieplenia jest folia Aluthermo Quattro.

Redakcja domplusdom.pl