Co warto wiedzieć o drewnianych schodach zabiegowych?

Drewniane schody zabiegowe są jednymi z najchętniej wybieranych produktów. Ich konstrukcja jest niebanalna, pozwala zaoszczędzić przestrzeń, a materiał najwyższej jakości zapewnia trwałość i wytrzymałość. Dzięki temu schody nie stanowią jedynie elementu użytkowego, ale także wspaniałą dekorację wnętrza.

Czym są schody zabiegowe?

Schody drewniane zabiegowe cechują się konstrukcją z biegiem skręcającym pod kątem prostym. W rzucie poziomym ich kształt przypomina odwróconą literę „U”. Skręt biegu ma miejsce w dole konstrukcji. W tym miejscu zabiegowe schody drewniane posiadają stopnie klinowe o kształcie trójkątów lub wydłużonych trapezów. To świetne rozwiązanie do małych i niskich pomieszczeń, ponieważ takie schody zajmują mniej przestrzeni od innych rodzajów. Duża wysokość pomieszczenia może być przeszkodą w ich zainstalowaniu. Schody drewniane zabiegowe różnią się od wachlarzowych i łamanych. Wachlarzowe cechują się łagodniejszym skrętem i są wyższe. Ostatnie z kolei są schodami dwubiegowymi, czyli złożonymi z dwóch ciągów stopni przedzielonych tak zwanym spocznikiem.

Dlaczego warto wybrać schody drewniane?

Schody drewniane zabiegowe nadają pomieszczeniu miły wygląd i przytulny charakter. Ocieplają wnętrze i dodają mu ponadczasowego uroku. Świetnie komponują się z dodatkami wykonanymi z innych materiałów, np. metalu. Dzięki temu pasują do wnętrz urządzonych w różnych stylach, są więc uniwersalne. Drewno jest materiałem naturalnym, ekologicznym, bezpiecznym dla zdrowia i środowiska. Można po nim bez obaw chodzić boso, ponieważ jest miłe w dotyku. Przy odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji drewniane schody zabiegowe zachowują swój piękny wygląd przez długi czas. Odznaczają się także niesamowitą trwałością, dlatego upływ czasu nie będzie im straszny. Na ten materiał powinny zdecydować się przede wszystkim osoby, dla których ważna jest zarówno dbałość o środowisko, jak i zachowanie szlachetnego wyglądu pomieszczenia. Sprawdzi się on zarówno w niewielkich domkach jednorodzinnych, jak i w ekskluzywnych willach.

Podsumowanie

Jest wiele czynników, które przemawiają za wyborem zabiegowych schodów drewnianych. Ten rodzaj sprawdzi się przede wszystkim we wnętrzach niskich, o ograniczonej przestrzeni. Materiał, z którego wykonane są schody, odznacza się trwałością i ponadczasowym wyglądem. Właśnie dlatego może stanowić rozwiązanie dla osób, które nie są zdecydowane na konkretny rodzaj. Świetnie skomponują się z dodatkami wykonanymi z innych materiałów.

Redakcja domplusdom.pl