Alternatywa dla tradycji, czyli ozdobne świece kule

Przytulnie urządzone wnętrze to nie tylko przemyślany kolor ścian czy stylowe elementy wyposażenia. Równie ważne są dekoracje, które pomogą nadać pomieszczeniu odpowiedniego klimatu. Ozdobne elementy wyposażenia w ciekawych kształtach, na przykład świece kule, nie tylko przykuwają wzrok, ale i charakteryzują się nowoczesnym wyglądem, dzięki czemu doskonale komponować się będą niemal z każdą stylistyką. Doskonale uzupełnią zarówno minimalistyczne aranżacje, jak i salony utrzymane w stylu glamour czy retro.

Nowoczesne dekoracje

Modernistyczne elementy ozdobne coraz chętniej wykorzystywane są do dekoracji mieszkań. Ciekawe kształty, futurystyczne projekty czy giętkie linie stanowić mogą interesujący akcent, a przy tym sprawiają, że wnętrze nabiera charakteru. Często wykorzystywanym motywem zdobniczym są świece, które łączą w sobie zarówno walory estetyczne, jak i funkcje użytkowe. Popularne świece zapachowe wydzielają podczas spalania specjalne olejki, dzięki którym pomieszczenie nabiera wyjątkowego aromatu. Z kolei nowoczesne świece kule stanowić będą wspaniałą alternatywę dla tradycyjnych, podłużnych czy pieńkowych kształtów. Na szczególną uwagę zasługują z pewnością te umieszczone w szklanych kulach. Matowe lub opalizujące słoje z eleganckim wykończeniem prezentują się niezwykle stylowo. Doskonale wyglądać będą zarówno w sypialni czy salonie, jak i jako dekoracja stołu w czasie przyjęć. Stonowane kolory idealnie komponować będą się z minimalistycznym lub postindustrialnym wystrojem, natomiast nieco bardziej odważne barwy stanowić będą ciekawy akcent w nowoczesnych aranżacjach. Warto szukać też świec kuli z metalicznym połyskiem, na przykład w szalenie modnym odcieniu różowego złota.

Stylowa ozdoba – nie tylko do mieszkania

Świeczki to stylowy dodatek, który dobrze sprawdzi się jako ozdoba mieszkania, niemniej jednak chętnie wykorzystywane są również w innych okolicznościach. Stanowić mogą na przykład element dekoracji ślubnych. Pięknie prezentują się na zdjęciach, a ponadto stanowić mogą część większej kompozycji. Świece kule doskonale wyglądać będą również jako dekoracja balkonu, tarasu czy altanki. Ich wygodny kształt sprawia, że z łatwością ustawić je można wzdłuż ogrodowej alejki, dzięki czemu stanowić będą oryginalną, a zarazem stylową tło letnich przyjęć. Gustowny detal w postaci świec kuli wykorzystać można również jako element świątecznej, bożonarodzeniowej czy urodzinowej dekoracji. By zapewnić bezpieczeństwo, warto umieścić je w szklanych słojach bądź kieliszkach. Z kolei postawione na naturalnych, drewnianych podstawkach świetnie wpisywać się będą w stylistykę retro.

Redakcja domplusdom.pl