Mieszkanie nowoczesne

listopad 2011, tekst: Marta Suchodolska, zdjęcia: Grzegorz Nelec/Nelec Studio, opracowanie: d+d

Nowoczesne osiedle, nowoczesna rodzina, nowoczesne mieszkanie. Dużo miejsca (100 mkw.), ale układ trudny do zmian, wielkie okna, wąski korytarz. Architektka Magda Baumann twierdzi jednak, że nie ma problemów architektonicznych, których nie można rozwiązać. Oto przykład, jak wady zmienić w zalety.

projekt: Magda Baumann

 • Na suficie osłona ekranu do wyświetlania obrazów z projektora.
  Podłoga z żywicy epoksydowej. Nowoczesny materiał w nowoczesnym wnętrzu.
  Krzesło "DSR" projekt: Charles i Ray Eames, Vitra. Kliknij!
  Regał i szafka pod TV "Day Program" włoskiej firmy Pianca.
  Stolik kawowy z BoConcept.
  Lampa "Campanone" projekt: Paolo Graselli, ModoLuce. Kliknij!
  Stół "XZ3" projekt: Studio Tecnico, Magis. Kliknij!
 • zoom

  UKŁAD LINIOWY
  Mieszkanie jest dość nietypowe – podłużne, wąskie, z oknami tylko po jednej stronie. Magda Baumann: „W sytuacji, kiedy mamy długi prosty korytarz bez okien, prowadzący do kolejnych pomieszczeń prywatnych (sypialni, pokoju dziecka i prywatnej łazienki), z których każde ma wielkie balkonowe okna, plus dużą, dobrze oświetloną część dzienną, układ liniowy to było rozwiązanie, które narzucało się naturalnie.”

Komentarze (3)

Komentarze

Sztampowe, kuriozalne?

Sztampowe, kuriozalne? Poprzednik nie wie co prawi :)) Trochę pokory życzę. Wnętrze jest bardzo ciekawe i dobrze zaprojektowane, ciekawy dobór kolorów (odważny), super łazienka (bardzo odważna). Jedyne co mi się mocno nie podoba i psuje całość to tapety - są tragiczne niestety, fatalny wybór. Nadają nowoczesnemu wnętrzu ciotkowatość.