Mieszkanie komiksowe

grudzień 2013, tekst: Gabriela Wilczyńska, zdjęcia: foto&mohito

Właściciele chcieli, żeby to mieszkanie w Gdyni (79 mkw) było przeciwieństwem pierwszego. Nowoczesne, z czerwoną kanapą, szarą kuchnią, jasną podłogą i... bez drewna:) Te oczekiwania podpowiedziały projektantom z pracowni Saje Architekci zdecydowany kierunek poszukiwań. Tak zrodził się pomysł graficznej konwencji estetycznej. Prawie komiksowej. Kolor jest tu bardzo ważny. Buduje kompozycję, wykreśla jej ramy, prowadzi narrację.

Projekt: Saje Architekci

  • zoom

    PRZESTRZEŃ PEŁNA FUNKCJI
    Coraz częściej wygodna przestrzeń dzienna kojarzy się z przestrzenią otwartą, czyli kuchnią (i jadalnią) połączoną z salonem. Tak jest i w tym przypadku: środek jadalni wyznacza prosty drewniany :) stół. Z góry akcentują go dwie duże czarne lampy.

Komentarze (1)

Komentarze

Jestem ogromnym fanem drewna

Jestem ogromnym fanem drewna w mieszkaniu. Podobają mi się praktycznie wszystkie rozwiązania z zastosowaniem tego surowca (ba, nawet fajne są drewnopodobne materiały!), ale przyznam szczerze, że do tego wnętrza nie mam gdzie się przyczepić. Mimo zrezygnowania z takich elementów jest bardzo przytulnie - osiągnięty efekt jest na pewno zadowalający. Ciekawe propozycje można dostrzec również na www.azg.net.pl