Mieszkanie komiksowe

grudzień 2013, tekst: Gabriela Wilczyńska, zdjęcia: foto&mohito

Właściciele chcieli, żeby to mieszkanie w Gdyni (79 mkw) było przeciwieństwem pierwszego. Nowoczesne, z czerwoną kanapą, szarą kuchnią, jasną podłogą i... bez drewna:) Te oczekiwania podpowiedziały projektantom z pracowni Saje Architekci zdecydowany kierunek poszukiwań. Tak zrodził się pomysł graficznej konwencji estetycznej. Prawie komiksowej. Kolor jest tu bardzo ważny. Buduje kompozycję, wykreśla jej ramy, prowadzi narrację.

Projekt: Saje Architekci

  • zoom

    PRZESTRZEŃ PEŁNA FUNKCJI
    Coraz częściej wygodna przestrzeń dzienna kojarzy się z przestrzenią otwartą, czyli kuchnią (i jadalnią) połączoną z salonem. Tak jest i w tym przypadku: środek jadalni wyznacza prosty drewniany :) stół. Z góry akcentują go dwie duże czarne lampy.

Komentarze (2)

Komentarze

Niesamowicie ciekawy projekt

Niesamowicie ciekawy projekt choć przyznam, że ostatnio zobaczyłem coś równie ciekawego - a mianowicie modułowe budownictwo. Koszty stworzenia czegoś takiego co zostało przedstawione na http://www.boxhome.eu/ nie wydaje się drogie, a moze to przynieść niebagatelne zyski, zwłaszcza że chyba każdy byłby ciekawy tego jak to się prezentuje od wewnątrz.