Drewniane ściany

czerwiec 2011, tekst: Marta Suchodolska, opracowanie: d+d

Drewniana ściana ma długą historię. Przez wiele lat kojarzona była z peerelowską boazerią, która stała się synonimem bezguścia. Ale drewniana ściana to także: stylowa okładzina, ludowe deski, nowoczesne fornirowane panele. A boazeria też może być piękna! Zobaczcie.

  • Podłoga taka sama jak ściana. Dlatego pokój wydaje się przestronny.
    Zwróćcie uwagę: wszystkie meble poza fotelem mają zaoblone kształty. Prosty zabieg, który daje wrażenie, że wszystko do siebie p
    Fotel "Barcelona" projekt: Ludwig Mies van der Rohe, Knoll. Kliknij!
  • zoom

    Zdjęcie: Sköna hem

    Drewniane domy mają drewniane ściany i drewniane podłogi. Gdy drewno jest surowe, styl domu jest nieco góralski. Ale, kiedy drewno na ścianie pomalujemy, dom nabiera dworkowego charakteru. Idealnie wpisuje się w modny trend skandynawskich wnętrz. Wbrew pozorom, drewniana ściana pasuje do wszystkiego, świetnie „gra” z klasycznymi meblami, stylowym żyrandolem, plastikowym krzesłem, artystyczną fotografią i nowoczesnym malarstwem.

Zobacz także
04
Komentarze (1)

Komentarze

Nie uważam, że boazeria

Nie uważam, że boazeria kojarzy się tylko z PRLem. Sama obecnie planuję zastosowanie jej na korytarzu. Myślę o położeniu jej od podłogi na wysokość ok 150 cm i pomalowaniu na biało. Resztę ściany planuję pomalować na szaro. Myślę, że to nada przedpokojowi charakteru i go przyozdobi. Wnętrze stanie się ciekawsze niż do tej pory. Panel boazeryjny zamówiłam w Drew-Lux. Producenta wyrobów z drewna, który ma ich duży wybór w atrakcyjnej cenie. Jak tylko dotrze dostawa zabieramy się z mężem za remont.