Krzesła TON

Realizacje architektoniczne z całego świata z krzesłami TON to majstersztyk klasy, aktualnych trendów i nieśmiertelnego uroku szlachetnego rzemiosła. TON zamienia wnętrza w apartamenty. To dzięki unikalnej technologii ręcznego gięcia drewna stosowanego w zakładzie w czeskich Bystricach pod Hostynem od 1861 roku – najstarszej fabryce mebli giętych na świecie.

Meble TON można obejrzeć i zamówić w showroomie Pufa Design w Kołobrzegu. Modele, które mamy na miejscu są dziełami sztuki meblarskiej. Zachwycają rzemiosłem, starannością wykonania i wzornictwem. Założyciel TON - Michael Thonet kochał piękne, funkcjonalne meble, chciał je tworzyć i zapełniać nimi secesyjne kawiarnie i restauracje nie tylko w Pradze, ale i na całym świecie. Jego wizja utrzymuje się do dziś. TON dostępny jest w 60 krajach. 

Choć co roku (od 1861 roku począwszy) powstają nowe kolekcje krzeseł, mebli i dodatków. W ofercie marki nadal dostępne są przepiękne i historyczne modele. TON, choć jest synonimem giętego krzesła, co widać w logo brandu, obecnie rozszerza swoje portfolio. Wśród mebli nagradzanych na największych festiwalach designu znajdziemy stoły, stoliki, wieszaki na garderobę, ale też modele krzeseł dla dzieci czy osób starszych.

W krzesłach TON zachwycają przede wszystkim kształty, mistrzowska jakość wykończenia, doboru tkanin, obszyć, oznaczenia mebli. Do wiodących i najpopularniejszych kolekcji TON zalicza się krzesła Merano, Ironica, Leaf, Era, Split, Malmo, One, 002, Kontor ale też wiele innych.

Więcej na Pufa Design 

Fotel Alba - nowość 2017, TON w Pufa Design

Zbliżenie na detal i rzemieślniczy kunszt, fotel Alba, TON w Pufa Design

Fotel Tram z oparciem i bez, TON w Pufa Design

Fotel Tram w aranżacji salonu, TON w Pufa Design

Historyczny model, krzesło 14 i 002, TON w Pufa Design

Sztuka gięcia mebla, krzesło 18, TON w Pufa Design

Krzesło 18, TON w Pufa Design

Krzesło Dejavu 378 i 16, TON w Pufa Design

Kolekcja dziecięca, krzesełka Petit, TON w Pufa Design

Krzesło Leaf, TON w Pufa Design

Krzesło Merano, TON w Pufa Design

Źródło zdjęć: http://pufadesign.pl/

Komentarze

I was avle to find good

I was avle to find good information from your blog articles.

my homepage :: vietnam embassy in mumbai