Kobiecość a'la Miss Print

Miss Print to mała angielska firma o charakterze lokalnego rodzinnego biznesu który tworzą : Lee, Yvonne i Rebecca Drury. Miss Print zajmuje się produkcją tapet, tkanin oraz innych akcesoriów dekoracji wnętrz np. abażurów, czy poduszek.
Yvonne i Rebecca mają  doświadczenie w drukowaniu na tekstyliach- licencjaty na University of  East London. Yvonne  sprzedawała projekty dla dużych korporacji takich jak Tommy Hilfiger i Calvin Klein. Obecnie  skłania się ku projektowaniu mebli i wnętrz. Natomiast Rebecca zajmuje się rysowaniem i projektowaniem wzorów.
Duet projektancki  Yvonne i Rebecca Drury - matka i córka - w zaciszu małego studia w dzielnicy East London tworzą oryginalne projekty i odręcznie je drukują. Projekty  inspirowane są naturą, celebrują każdy jej nawet najmniejszy element, taki jak zwykły liść czy prosty kwiatek. Miss Print znana jest z zamiłowania do motywów skandynawskich.

Kolekcje firmy Miss Print dostępne są w sklepie internetowym Udekorujdom.pl

Collection 1 to zbiór nowoczesnych tapet prezentujących motywy roślinne ( liście, drzewa lub kwiaty ) o wyrazistych prostych, organicznych formach, graficznych liniach. Kolekcję charakteryzuje zdecydowanie odważniejsza kolorystyka niż w przypadku Collection 2. Motywy organiczne często przyjmują wystylizowane, zgeometryzowane kształty utrzymane w duchu retro. Collection 1 jest skierowana do młodych ludzi jako przykład odświeżonej, nowoczesnej wersji popularnego trendu retro. Dobrymi przykładami będą tu wzory Cotton Tree, Saplings , Muscat, czy Muscat small.

Collection 2 jest utrzymana w podobnym klimacie co jej poprzedniczka. Dominują, więc zgeometryzowane formy roślinne wzbogacone motywami skał ( wzór Mountains ) i wiejskich kamieni ( wzór Pebbles ). Dodatkowo można podziwiać abstrakcyjne desenie zaczerpnięte oczywiście z natury. Przykładem tego jest wzór Dewdrops ilustrujący ciekawą interpretację kropel porannej rosy oraz Nectar z deseniem kory drzewa. Kolekcja z charakterystyczną wyrazistą linią graficzną i różnorodną kolorystyką utrzymana jest w duchu retro z nutką rustykalnej konwencji.

Źródło zdjęć: http://www.udekorujdom.pl